הסורים שחדרו למוצב - גנבי מתכות: "לא מדובר במחבלים"

לאחר הפרסומים בדבר תקרית האש באזור תל פארס ברמת הגולן, הודיע דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי כי "עם תום התחקירים, אני חש צורך לעשות סדר בפרסומים". לדבריו, "לא מדובר בחדירת מחבלים, לא למוצב מאויש ולא ירי משטח ישראל לעבר כוח צה"ל"

דובר צה"ל: "לא מדובר בחדירת מחבלים". ארכ (רויטרס)

כחצי יממה לאחר שדווח על תקרית הירי בין שני סורים שחדרו לשטח ישראל לבין סיור של צה"ל ברמת הגולן - שופך דובר צה"ל אור על האירוע. בהודעה בעמוד הפייסבוק שלו הבהיר תא"ל יואב (פולי) מרדכי כי אין מדובר בניסיון חבלני כלשהו, אלא ב"גנבי מתכות שחצו למוצב מזרחית לגדר המערכת מהשטח הסורי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"עם תום התחקירים, אני חש צורך לעשות סדר בפרסומים", ציין תא"ל מרדכי. לדבריו, לאחר שהתצפית זיהתה את החודרים - "ניתן אישור לפתוח באש לכיוונים על מנת להרתיעם ולהשיבם כלעומת שבאו, אך מהצד הסורי הגיבו באש לעבר כוחותינו".

"השבנו באש והאירוע, שנוהל על ידי המפקדים - הגיע לסופו. לא חדירת מחבלים, לא למוצב מאויש ולא ירי משטח ישראל לעבר כוח צה"ל", הבהיר דובר צה"ל. הוא הדגיש, כי "מלחמת האזרחים המדממת בסוריה זולגת לגבול רמת הגולן מזה זמן מה ועד כה בעצימות נמוכה. כוחות צה"ל ערוכים באופן הדוק ועסוקים בשיפור המכשול, האיסוף והמודיעין, תרגול הכוחות והכנת התוכניות לרגע שבו המצב בשטח ישתנה".

"חש צורך לעשות סדר בפרסומים". תא"ל מרדכי (חדשות 2)

תושבי הגולן רגועים: "תקרית ירי? לא שמענו על האירוע"

במועצה האזורית גולן, החולשת על היישובים הסמוכים לגבול עם סוריה, שומרים על שגרה, למרות שמלחמת האזרחים זולגת יותר ויותר לעברם. "אני ישנתי מצוין הלילה, אני לא בדיוק שמעתי על אירוע", אמר לחדשות 2 באינטרנט הבוקר (ד') ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה.

 "המלחמה היא בסוריה ולא קשורה אלינו, אבל אנו מתמודדים כפי שהתמודדנו בעבר ונערכים כמובן למצב שיהיו פגיעות גם אצלנו". הוא ציין כי הצבא הסורי לא יורה באופן ספורדי - אלא לריכוזי מורדים בלבד. "זה עוד לא הזמן להעלות את דיוויזיית הטנקים שלי מהמחסנים", הוא התלוצץ.

ג'קי הגיאן, תושב מרום גולן, חושש שאחת מפצצות המרגמה ייפלו באחד היישובים באזורו. "אנו בסוג של הכחשה, כי אנו מבינים ויודעים שקורה משהו", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו בשגרה של מוכנות, אבל אנשים יוצאים לעבודה, אנחנו לא יושבים בבתים וחוששים, עד שזה לא נופל אצלנו אנחנו לא נבהלים".