מאסר לאיש קבע שגנב מחיילים בשמים, בגדים ונעליים

70 ימי מאסר בפועל והורדה לדרגת טוראי נגזרו על איש קבע שגנב רכוש אישי מחיילים. בין השאר גנב כרטיס אשראי של קצין אחר וביצע בו רכישות

גנב גם בשמים. ארכיון (רויטרס)

בבית הדין הצבאי ניתן השבוע גזר דינו של איש קבע בדרגת סמ"ר, אשר הודה במסגרת הסדר טיעון בעבירות שעניינן גניבה, הונאה בכרטיס חיוב ושיבוש מהלכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מכתב האישום עולה כי הנאשם גנב מדי קצין מיחידתו כרטיס אשראי וביצע באמצעותו רכישות שונות בסך של כ-400 שקלים. הוא אף גנב מחיילים בבסיס חפצים שונים כגון בשמים, בגדים ונעליים, אותם החביא בשקית והניח במקום מסתור בשטח הבסיס.

לאחר פתיחת החקירה בעניינו, יצר החייל קשר עם אחד החיילים ששירת תחת פיקודו, וביקש ממנו להוציא את השקית עם הרכוש הגנוב משטחי הבסיס. עוד ביקש כי באם ישאל על שיחתם, ימסור אותו החייל פרטים שקריים, וזאת בכדי להסיר ממנו את החשד למעשי הגניבה.

"חומרה רבה במעשיו, פגע באמון"

בעקבות החקירה הושעה הנגד מכל תפקיד ולאחר מכן שוחרר משירות צבאי. במסגרת הסדר הטיעון הוא הודה במיוחס לו, והצדדים עתרו לעונש מוסכם במסגרתו יוטלו עליו 70 ימי מאסר לריצוי בפועל, הורדה לדרגת טוראי, קנס כספי משמעותי ופיצוי לחברת האשראי.

בית הדין קיבל את עתירת הצדדים. השופט אמר כי קיימת חומרה רבה במעשיו וכי הוא גרם לפגיעה באמון וברעות שיש וישררו בין חייל לרעהו.