אירוע ירי על הגבול? "אנחנו ישנים טוב"

לאחר תקרית האש הלילה על גבול ישראל-סוריה, תושבי הצפון עדיין שומרים על שגרה, בצל כוננות מסוימת. "אנו מבינים ויודעים שמשהו קורה, נהיה מוכנים", אמר תושב אחד היישובים באזור. ראש מועצת גולן: נערכים למצב של פגיעות ביישובינו

במועצה האזורית גולן, החולשת על היישובים הסמוכים לגבול עם סוריה, שומרים על שגרה, למרות שמלחמת האזרחים זולגת יותר ויותר לעברם. הלילה התרחש אירוע יוצא דופן, במהלכו שני מורדים סורים חדרו למוצב צה"לי נטוש, אירוע שהתגלגל לירי על כוח צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני ישנתי מצוין הלילה, אני לא בדיוק שמעתי על אירוע", אמר לחדשות 2 באינטרנט הבוקר ראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה. "המלחמה היא בסוריה ולא קשורה אלינו, אבל אנו מתמודדים כפי שהתמודדנו בעבר ונערכים כמובן למצב שיהיו פגיעות גם אצלנו". הוא ציין כי הצבא הסורי לא יורה באופן ספורדי - אלא לריכוזי מורדים בלבד. "זה עוד לא הזמן להעלות את דיוויזיית הטנקים שלי מהמחסנים", הוא התלוצץ.

עשן וקולות נפץ. אזור הגבול, אתמול (חדשות 2)

ג'קי הגיאן, תושב מרום גולן, חושש שאחת מפצצות המרגמה ייפלו באחד היישובים באזורו. "אנו בסוג של הכחשה, כי אנו מבינים ויודעים שקורה משהו", אמר הבוקר לחדשות 2 באינטרנט. "אנחנו בשגרה של מוכנות, אבל אנשים יוצאים לעבודה, אנחנו לא יושבים בבתים וחוששים, עד שזה לא נופל אצלנו אנחנו לא נבהלים".

בצה"ל מעריכים הבוקר (ד') כי האש לעבר הכוח הצבאי הגיע מכיוון סוריה - ייתכן מכוח צבא סוריה, שהתכוון לפגוע במורדים שחדרו לשטח המוצב הצה"לי הנטוש. בגולן מקווים עם זאת שהירי ייפסק, שכן הוא נשמע ביישובים רבים באזור. אתמול (ג') נפלו כ-25 פצצות מרגמה בשטח ישראל: 7 פצצות מרגמה נפלו מערבית לגדר, והיתר בשטח המפורז.