אש לעבר סיור צה"ל ברמת הגולן; אין נפגעים

שני סורים, ככל הנראה מכוחות המורדים, שחדרו למוצב נטוש ממזרח לגדר המערכת זוהו על ידי כוחות צה"ל שהוקפצו למקום. במקביל: נפתחה אש לעבר הכוח מסוריה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. דובר צה"ל: "כוחות עורכים סריקות באזור"

שני סורים חדרו לישראל; אין נפגעים באירוע (רויטרס)

תקרית ביטחונית ברמת הגולן: הותר לפרסום כי אש נפתחה הלילה (ג') לעבר סיור של צה"ל באזור תל פארס שברמת הגולן. האירוע החל בעת שתצפית צה"ל זיהתה שני סורים מכוחות המורדים שנכנסו למוצב נטוש של צה"ל שנמצא ממזרח לגדר המערכת. הכוח נכנס למקום כדי לבצע סריקות ולאחר מכן נפתחה לעברו אש מאזור סוריה, כשטרם ברור המקור. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק, והחיילים השיבו באש לעבר מקור הירי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר הירי נשמעה אזעקה באזור קצרין, שהתבררה כאזעקת שווא. מדובר צה"ל נמסר כי "במהלך סיור שגרתי נצפו חשודים במוצב לא מאויש בדרום רמת הגולן שנמצא בצד המזרחי של גדר המערכת. בנקודה נפתחה אש לעבר הסיור. הכוח השיב באש מנשקו האישי לעבר מקור הירי. אין נפגעים ולא נגרם נזק. כוחות צה"ל עורכים סריקות באזור".

היום: 6 פצמ"רים מסוריה לישראל

זליגת הלחימה מסוריה לשטח ישראל כבר אינה דבר חדש, אבל הירי התועה לרמת הגולן היום היה חריג בהיקפו. שש פצצות מרגמה נחתו מאז שעות הבוקר המוקדמות בגולן - כולן בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנזק או נפגעים. בצה"ל קיימו הערכות מצב.

6 פצמ"רים לעבר ישראל. ארכיון (חדשות 2)

הירי לעבר ישראל בוצע במהלך קרבות עזים שנערכים היום בין כוחות אסד למורדים באזור כפר עין מדרייה הסמוך לגבול עם ישראל. סמוך לשעה 12:30 התפוצצה פצצת מרגמה נוספת שנורתה מסוריה - ליד אלוני הבשן. זאת לאחר שמוקדם יותר הבוקר התפוצצו שלוש פצצות בשטח פתוח בצפון הגולן, סמוך ליישוב עין זיוון.

דוברת המועצה האזורית גולן הדגישה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אין הנחיות מיוחדות לתושבים. "אנחנו בקשר עם הצבא, הנפילות מאוד מאוד קרובות לגבול, אך חיי השגרה נמשכים", אמרה. "תושבים לא מסתובבים באזור הזה, רק כוחות הצבא. מי שחי פה מבין את זה". היא הוסיפה כי "אנחנו שומעים הרבה הדי פיצוצים, כבר מ-6:00 בבוקר, אבל יש הבדל בין לשמוע לבין הנחיות מגבילות".