חרדי נדקר על רקע לאומני בירושלים

גבר חרדי כבן 30 נמצא סמוך לשער שכם בירושלים כשהוא דקור בבטנו. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי שני צעירים פלסטינים דקרו אותו ונמלטו. הפצוע פונה לבית החולים שערי צדק והמשטרה פתחה בסריקות אחר החשודים

חשד לפיגוע דקירה סמוך לשער שכם (לירן תמרי, תיעוד מבצעי מד"א)

חשד לפיגוע דקירה בירושלים במוצאי ט' באב: גבר חרדי כבן 30 נדקר הערב (ג') בחזהו ובגבו ונפצע באורח בינוני-קשה ברחוב סולטן סולימאן בעיר, בסמוך לשער שכם. זמן קצר לאחר מכן, עם הגעתו לבית החולים, התייצב מצבו והוא מוגדר כעת בינוני-קל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרמדיקים של מגן דוד אדום ירושלים הוזעקו לזירת האירוע, העניקו לפצוע טיפול רפואי במקום ופינו אותו ליחידת הטראומה בבית החולים שערי צדק. זמן קצר לאחר שאושפז, השתפר מצבו בבית החולים ומצבו מוגדר כעת קל עד בינוני.

במשטרה מעריכים כי הרקע לדקירה לאומני. היהודי החרדי שנדקר סיים להתפלל בכותל המערבי ועשה את דרכו לביתו דרך סמטאות העיר העתיקה ושער שכם. כאשר יצא לרחוב סולטן סולימאן, התנפלו עליו ככל הנראה שני צעירים פלסטינים  ודקרו אותו בסכין. שני החשודים נמלטו מהמקום, וכוחות משטרה ומג"ב פתחו במצוד אחריהם.

"הוא נדקר בזרוע ימין, מותן ימין וחזה שמאל", אמר פרמדיק מגן דוד אדום ירושלים, אהרון אופנהיימר, לחדשות 2 באינטרנט. "הוא הגיע על רגליו, עם מדדים תקינים ובמצב יציב. לכן, הוא פונה מיידית לבית החולים שערי צדק".

אשר מישאלי, חבר מועצת העיר ירושלים וגיסו של הנדקר בעיר העתיקה אמר כי "המשפחה סומכת את ידיה על משטרת ירושלים ושב"כ שיתפסו בקרוב את המפגעים". רב הכותל המערבי, שמואל רבינוביץ', הביע זעזוע מ"המעשה הנפשע של פגיעה ביהודים שבאו לבכות על חורבן בית המקדש" וקרא למשטרה "לשים את ידיה על האחראים".

בחודש אפריל, רצח מחבל פלסטיני בדקירות סכין את אביתר בורובסקי ז"ל בצומת תפוח בשומרון. המחבל חטף את נשקו של בורובסקי ופתח בירי לעבר כוח מג"ב שהיה בסמוך. לוחמי מג"ב השיבו באש ופגעו בפלסטיני, שנפצע בינוני. השבוע הוא הורשע ברצח.