6 פצמ"רים בגולן מאז הבוקר: "שומעים פיצוצים ורואים עשן"

בעקבות הקרבות העזים בין כוחות אסד למורדים סמוך לגבול – עלייה גם בירי התועה לעבר ישראל: משעות הבוקר המוקדמות נשמעים הדי פיצוצים ברמה ובצה"ל מקיימים הערכות מצב. התושבים לא מתרגשים: "ממשיכים בשגרה, מי שחי פה מבין את זה"

זליגת הלחימה מסוריה לשטח ישראל כבר אינה דבר חדש, אבל הירי התועה לרמת הגולן היום (ג') היה חריג בהיקפו. 6 פצצות מרגמה נחתו מאז שעות הבוקר המוקדמות בגולן - כולן בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנזק או נפגעים. בצה"ל מקיימים הערכות מצב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הירי לעבר ישראל בוצע במהלך קרבות עזים שנערכים היום בין כוחות אסד למורדים באזור כפר עין מדרייה הסמוך לגבול עם ישראל. סמוך לשעה 12:30 התפוצצה פצצת מרגמה נוספת שנורתה מסוריה - ליד אלוני הבשן. זאת לאחר שמוקדם יותר הבוקר התפוצצו שלוש פצצות בשטח פתוח בצפון הגולן, סמוך ליישוב עין זיוון.

בעקבות הירי מקיימים בצה"ל הערכות מצב שבהן דנים בכוננות ובדרכי תגובה אפשריות.

דוברת המועצה האזורית גולן הדגישה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי אין הנחיות מיוחדות לתושבים. "אנחנו בקשר עם הצבא, הנפילות מאוד מאוד קרובות לגבול, אך חיי השגרה נמשכים", אמרה. "תושבים לא מסתובבים באזור הזה, רק כוחות הצבא. מי שחי פה מבין את זה". היא הוסיפה כי "אנחנו שומעים הרבה הדי פיצוצים, כבר מ-6:00 בבוקר, אבל יש הבדל בין לשמוע לבין הנחיות מגבילות".

"שומעים פיצוצים כבר כמעט שלוש שנים"

רונן גלבוע, יו"ר ראש צוות החירום היישובי בעין זיוון סיפר על השגרה בצל הדי הפיצוצים. "אפשר לראות שהנפילות צמודות לגדר. אנחנו רואים את העשן ואת הכל והייתה גם שריפה קטנה".

גם הוא הדגיש כי אין שינוי בחיי התושבים: "אנו ממשיכים כרגיל והתיירות והחקלאות עובדים כרגיל. אנו שומעים את הפיצוצים האלה כבר כמעט שלוש שנים, פעם יותר רחוק פעם יותר קרוב".

הירי הבוקר מגיע לאחר ששלשום התפוצץ פגז תועה שנורה מסוריה בשטח פתוח בצפון רמת הגולן. למרות הדיווחים בכלי תקשורת מערביים שלפיהם ישראל היא שעומדת מאחורי תקיפת מחסן נשק בלטקיה, על פי הערכות מדובר בירי שבוצע בשוגג במסגרת הקרבות בין כוחות האופוזיציה לבין חייליו של אסד.

בהכנת הידיעה השתתפו: ניר דבורי, מתן חצרוני וגיא ורון