חיזבאללה: ביצענו מתקפה ממוקדת

שעה קלה לאחר המתקפה בגזרת הר דב הכריז ארגון הטרור כי אנשיו עומדים מאחורי הירי לעבר ישראל. בהודעה נמסר כי מדובר בפעולת נקם ממוקדת על החיסול בסוריה, שבה נפגעו חיילים רבים. מקורב לנסראללה: לא מוכנים להבליג כמו בעבר. בנוסף דווח על חייל ספרדי מכוח יוניפי"ל שנפצע קשה מירי של צה"ל

בהודעה רשמית שפרסם חיזבאללה נמסר כי אנשיו עומדים מאחורי הירי לעבר כוח של צה"ל בכפר רג'ר וירי הפצמ"רים על מוצבי הר דב. בהודעה נכתב: "בשעה 11:35 ביצענו מתקפה ממוקדת נגד שיירה וגרמנו הרס ופציעות בקרב החיילים של האויב. זו הייתה מתקפה נגד מספר גדול של כלי רכב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

בהודעת חיזבאללה נכתב שאת הפעולה ביצעה זרוע המכונה "הקדושים הגיבורים של קוניטרה". בחיזבאללה הוסיפו שמדובר בפעולת נקם ממוקדת על תקיפת צה"ל בסוריה, שבה נהרגו בכירי הארגון וגנרל אירני בכיר. בשעות האחרונות יצאו אזרחים רבים לרחובות ברובע הדחייא בביירות ופתחו ביריות שמחה באוויר. במקביל, בחיזבאללה מעריכים כי תגובה ישראלית נרחבת לתקיפה עוד תגיע בהמשך, ולכן בשעות האחרונות החלו בלבנון לפנות את מוסדות החינוך מתלמידים.

כלי תקשורת זרים מדווחים על פציעתו של חייל ספרדי מכוח יוניפי"ל המוצב בלבנון, שנפגע קשות מאש צה"ל.

"לא מוכנים להבליג". נסראללה (AP)

רסאן בן ג'ידו, עיתונאי לבנוני המקורב למזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, אמר כי חיזבאללה אכן ביצע את הירי לעבר גזרת הר דב ואצבע הגליל. העיתונאי סיפר כי שוחח באחרונה עם מנהיג הארגון.

בן ג'ידו ציין כי נסראללה הבהיר שארגונו אינו מוכן להבליג כמו בעבר על המדיניות הישראלית בצפון. עוד הוסיף העיתונאי כי מזכ"ל חיזבאללה תיאר את המתקפה כאירוע גדול ומשמעותי מאוד.

ירי לעבר לבנון (רויטרס)

העיתון הלבנוני אל-נהאר דיווח כי פעילי הארגון תקפו סיור של צה"ל על גדר הגבול. על פי דיווחים נוספים במדינה ישנה פעילות ערה של חיל האוויר הישראלי בשמיים וכן ירי של פגזי ארטילריה לכיוון דרון לבנון.

שני גורמים רשמיים בממשל הלבנוני טוענים שהכפרים מאג'ידיה, אבסיאה וכפר קאובה בחוות שעבה ספגו אש ארטילרית של צה"ל. על פי הדיווח תושבים בכפרים הסמוכים לגבול נמלטו.

צה"ל פתח באש ארטילרית (רויטרס)

מנהיג הדרוזים בלבנון ואליד ג'ונבלאט אמר בתגובה לאירועים כי "נראה כי נכנסנו לתקופה של צרות גדולות". מנהיג הנוצרים בלבנון וחבר הפרלמנט סמיר ג'עג'ע אמר: "חיזבאללה אחראי לכל מה שקורה בגלל הפרת ההסטטוס קוו. חיזבאללה לא יכול לפעול נגד ריבונותה של לבנון".