דיווח בלבנון: ישראל בדקה שאין מומחים רוסים בלטקיה - ותקפה

הדיווחים הסותרים באשר לנסיבות תקיפת מחסן הנשק בעיר הנמל הסורית נמשכים, כשהערב דיווח ערוץ הטלוויזיה הלבנוני MTV כי "ישראל וידאה שאין מומחים רוסים במקום - ותקפה"

דיווח בלבנון לגבי נסיבות התקיפה בלטקיה (רויטרס)

ערוץ הטלוויזיה הלבנוני MTV דיווח הערב (ב') כי ישראל, שעל פי דיווחים זרים היא שעומדת מאחורי תקיפת מחסן הנשק בעיר הנמל לטקיה, עשתה זאת רק לאחר ש"ווידאה כי אין במקום מומחים רוסים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בישראל ובסוריה עדיין שותקים, סביב התקיפה לכאורה של המחסנים שהכילו טילי חוף-ים מסוג "יאחונט", אבל בעולם ממשיכים לשפוך פרטים על מה שאירע בשבוע שעבר בלטקיה. רשת החדשות "רוסיה טודיי" דיווחה הבוקר כי התקיפה הישראלית לכאורה יצאה מבסיס צבאי בטורקיה.

צילומי הלווין (דיגיטל גלוב)

על פי הדיווח, מטוסים ישראלים יצאו מבסיס של צבא טורקיה סמוך לגבול עם סוריה. הם התקרבו לעיר הנמל הסורי דרך הים כדי להימנע מכניסה לשטחה האווירי של סוריה - דבר שיכול להפוך את המטוסים הישראלים למטרה לגיטימית עבור צבאו של אסד. אם הדיווח נכון, מדובר בעדות על התקרבות נוספת ביחסי ישראל-טורקיה.

הדיווח הזה סותר את דיווח של ה"סאנדיי טיימס" הבריטי, שלפיו התקיפה בשבוע שעבר בוצעה על ידי צוללת "דולפין" ישראלית. במקביל דיווחה רשת CNN כי חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי סדרת ההפצצות על מחסן הנשק שכלל טילים רוסים מסוג "יאחונט".

התקיפה בלטקיה - לפני ואחרי

בסוף השבוע הגיעו לידי חדשות 2 תמונות בלעדיות שבהן ניתן לראות את מחסן הנשק - לפני התקיפה ואחריה. בתמונת ה"לפני" ניתן לראות את מבנה המחסן שנמצא מעט מזרח מלטקיה, עיר סורית על חוף הים התיכון, ובתמונת ה"אחרי" ניתן כבר לראות כי המחסן מושמד לחלוטין וכמוהו גם כל אמצעי הלחימה שהיו בו.

ניתן להבין גם בפגיעות בכמה מהבונקרים מתוך 20 הבונקרים אותם ניתן למצוא במקום. באחד המתקנים ניתן גם לראות בסימני כניסה ויציאה של משאיות.

המתחם המתועד בתמונות הוא זה ששימש את חיל הים הסורי. שם איחסן הצי את אמצעי הלחימה שלו, כמו למשל את טילי היאחונט, טילי חוף ים שיכולים להגיע עד אסדות הגז של ישראל ואף לפגוע בספינות של חיל הים הישראלי, מכאן שאלו טילים שישראל בהחלט לא יכולה לאפשר להם לאיים עליה.