דיווח: התקיפה הישראלית בסוריה יצאה מבסיס צבאי בטורקיה

רשת רוסית מדווחת כי מטוסים ישראלים יצאו בשבוע שעבר מבסיס טורקי ומשם התקרבו לעיר הסורית שבה הותקף מחסן של טילי יאחונט. עם זאת, המטוסים נמנעו להיכנס לשטח האווירי של סוריה

בישראל ובסוריה שותקים, אבל בעולם ממשיכים לשפוך פרטים על התקיפה בשבוע שעבר בלטקיה שיש המייחסים אותה לישראל. רשת החדשות "רוסיה טודיי" דיווחה הבוקר (ב') כי התקיפה הישראלית לכאורה יצאה מבסיס צבאי בטורקיה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מטוסים ישראלים יצאו מבסיס של צבא טורקיה סמוך לגבול עם סוריה. הם התקרבו לעיר הנמל הסורי דרך הים כדי להימנע מכניסה לשטחה האווירי של סוריה - דבר שיכול להפוך את המטוסים הישראלים למטרה לגיטימית עבור צבאו של אסד. אם הדיווח נכון, מדובר בעדות על התקרבות נוספת ביחסי ישראל-טורקיה.

הדיווח הזה סותר כנראה דיווח מאתמול של ה"סאנדיי טיימס" הבריטי על פיו התקיפה בשבוע שעבר בוצעה על ידי צוללת "דולפין" ישראלית. במקביל דיווחה רשת CNN כי חיל האוויר הישראלי עומד מאחורי סדרת ההפצצות על מחסן הנשק שכלל טילים רוסים מסוג יאחונט.

מחסן הנשק הותקף - לפני ואחרי (דיגיטל גלוב)

במשטרו של אסד מתעקשים שלא מדובר בגורם זר שתקף את המקום, אלא במורדים בסוריה. ישראל בכל אופן נמצאת בכוננות ודריכות עקב ההתפתחויות בסוריה, ועוקבת אחר כל מה שקורה שם כבר יותר משנה, בלי קשר לסדרת ההפצצות - בין אם היא מיוחסת לישראל או לא.

בריאיון שהעניק אתמול לרשת הטלוויזיה CBS, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו לטענות כי התקיפה בסוריה נעשתה על ידי ישראל. "בדרך כלל כשקורה במזרח התיכון ישראל מואשמת", אמר נתניהו. "אני לא נוהג להגיד מה עשינו ומה לא עשינו, אבל המדיניות שלנו היא למנוע העברה של נשק מסוכן לחיזבאללה ולקבוצות טרור אחרות, ואנחנו דבקים במדיניות הזאת".