החשש ממנהרות חיזבאללה: צה"ל קודח בצפון

בצל המתיחות בצפון והחשש מתגובה לחיסול בכירי חיזבאללה בסוריה החלו כוחות צבא לבצע חפירות באזור מושב זרעית הסמוך לגבול לבנון. דובר צה"ל: "כוחות הנדסה הגיעו כדי לבחון תלונות התושבים על חפירות‎"‏

בטונדות הוצבו בצפון (גיא ורון)

המתיחות בגבול צפון נמשכת: כשבוע אחרי התקיפה בסוריה שיוחסה לישראל ובצל ירי הרקטות אתמול (שלישי) לעבר צפון רמת הגולן, החל הבוקר (רביעי) צה"ל לחפור ליד מושב זרעית שבגבול לבנון בניסיון לאתר מנהרות של חיזבאללה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דבר העבודות המתבצעות בגבול לבנון פורסם הבוקר לראשונה על ידי כתב רשת ב' עידן אבני. בדובר צה"ל הבהירו כי "יש כוחות הנדסה של צה"ל שהגיעו ליישוב כדי לבחון את תלונות התושבים על חפירות‎".

במהלך מבצע צוק איתן, כשכוחות צה"ל פעלו נגד מנהרות הטרור של חמאס מעזה, התלוננו תושבי הצפון כי הם חוששים שהיישובים שלהם הופכים גם כן למטרות עבור מנהרות טרור, הפעם של חיזבאללה. "אני גרה בבית שהכי קרוב לגבול, מהחלון שלי רואים את כל מה שקורה בצד השני, בלבנון - ומה שאני רואה מפחיד ומדאיג מאוד", סיפרה אז תושבת זרעית לחדשות 2 Online.

חשש מפיגועי ירי (גיא ורון)

בעקבות אותן תלונות החל צה"ל כבר בחודש ספטמבר האחרון לבצע פעולות בגבול לבנון, שמטרתן חיפוש ואיתור מנהרות שייתכן ונחפרו לכיוון ישראל. בצבא אמנם לא פירטו אודות הפעולות, אבל ציינו כי הם פועלים עם יחידות שונות ובאמצעים חדשים, שלא נוסו בגזרה הזאת קודם לכן. בחודשים האחרונים הושקעו 30 מיליון שקלים באמצעים טכנולוגיים לצורך איתור המנהרות בגבול הצפוני.

חלק מהפעולות האלו מגיעות בעקבות פניות של תושבי היישובים הסמוכים לגבול, שמדווחים על מבנים חדשים שצצו וקולות ששמעו באזור מגוריהם.

בכל הפעולות שביצע הצבא עד עתה לא נמצאו עדויות לקיומן של מנהרות חדשות בגבול הצפון, אך למרות זאת האפשרות שמנהרות קיימות בשטח לא נשללת והצבא ממשיך בפעולות החיפוש בשטח.