החשודים בגניבת כלי הנשק מבסיס צבאי: "הכל שקר"

לבית משפט השלום בנצרת הובאו היום שלושה מהחשודים במעורבות בגניבת כלי נשק מסוג M-16 מבסיס בצפון. מעצרם הוארך בחמישה ימים. "הכל שקרים", אמר אחד מהם. "אין לנו כל קשר לאירועים". החשוד הרביעי, המשרת בצה"ל, הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית דין צבאי

בית משפט השלום בנצרת האריך היום (ו') בחמישה ימים את מעצרם של שלושת תושבי הכפר ביר אל-מכסור, החשודים בגניבת כלי נשק מבסיס בצפון. ככל הנראה, ביום ד' בשבוע הבא תוגש נגדם הצהרת תובע. מעצרו של החייל, החשוד במעורבות באירוע בכך שבדה את סיפור חטיפתו וגניבת הנשק - הוארך על ידי בית הדין הצבאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

פרקליטו של אחד החשודים, עו"ד עלאא עתאמנה מהסניגוריה הציבורית, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "החקירה מאוד מסועפת וככל הנראה ישנה התפתחות". הוא הוסיף, כי "החייל החשוד הודה בחקירתו במיוחס לו ואף שחזר את האירועים. נלמד את חומר החקירה ונדע כיצד להגיב. בינתיים, מרשי מכחיש את המיוחס לו".

"חפים מפשע". אילוסטרציה (רויטרס)

במהלך הדיון בהארכת המעצר, ציין אחד החשודים כי אין לו ולחבריו כל קשר לאירועים. "אנחנו חפים מפשע ואין לנו כל נגיעה לעניין. הכל שקרים". אתמול עצרו משטרת ישראל והמשטרה הצבאית החוקרת ארבעה צעירים בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות בשני מקרים של התפרצות לבסיס בצפון הארץ וגניבת חמישה כלי נשק מסוג M-16. על פי החשד, אחד מהם הוא חייל בן 19 כי טען לפני כחודש ש"נשדד ונכפת" - עתה מתברר כי החשוד לא היה הקורבן, אלא ככל הנראה שיתף פעולה עם המעורבים האחרים.

מחקירת המשטרה עולה כי כלי הנשק נגנבו בשני אירועים שונים. המקרה הראשון אירע לפני כחצי שנה, אז נגנבו ארבעה כלי נשק מהבסיס. במקרה השני, שאירע לפני כחודש, נגנב נשק נוסף.

שני המקרים לוו באלימות ותקיפת חיילים בבסיס. מחקירת האירועים עולה עוד כי אחד החשודים הוא חייל המשרת בבסיס ועל פי החשד הוא דיווח כי הותקף באירוע לפני כחודש, ונשקו נגנב. במהלך החקירה עלה חשד שהוא מעורב במקרה השוד והוא נעצר ונחקר. שלושת החשודים האחרים הם אזרחים, שמחקירתם עולה כי הם גנבו את הנשקים ומכרו אותם.