ברכת דובר צה"ל הסעירה את העולם הערבי

תת אלוף יואב (פולי) מרדכי פרסם ברכה בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו לכבוד צום הרמדאן, שבה התייחס ליום השנה השביעי למלחמת לבנון השנייה. "יום זה מזכיר כי חיזבאללה אינו מגן על לבנון - אלא מחרבה", כתב בפוסט שצוטט בכלי תקשורת רבים בעולם הערבי והביא לתוספת של 400 חברים מהעולם הערבי לעמוד הפייסבוק של דובר צה"ל

דובר צה"ל בפורטל ערבי (דובר צה"ל)

דובר צה"ל, תא"ל יואב (פולי) מרדכי פרסם בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו פוסט ברכה לרגל צום הרמדאן, שבמסגרתו בירך המאמינים המוסלמים. אלא שהברכה שפרסם הצליחה לעורר סערה לאחר שהגיעה לכרבע מיליון גולשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בברכה כתב דובר צה"ל כי "במהלך חודש הרמדאן, יחול יום השנה השביעי למלחמת לבנון השנייה. בשנה זו התברר לכולם כי חיזבאללה איננו מגן על לבנון אלא מחרבה". הדברים שכתב הגיעו לידיהם של כלי התקשורת הערביים ברחבי העולם.

הפוסט המדובר בתקשורת הערבית (דובר צה"ל)

הפוסט של מרדכי עורר הדים רבים בעיקר בלבנון, שם צוטט על ידי כלי תקשורת רבים דוגמת רשתות LBC, אל-מוסתקבל, אל-ג'ומהוריה, אל-אנאנבאא', וכן עלי ידי גורמים תקשורתיים מקומיים המוכרים פחות.

המסר הגיע לכרבע מיליון גולשים (דובר צה"ל)

כך למעשה, המסר שהעביר דובר צה"ל בדבר יום השנה למלחמת לבנון השנייה, הועבר לידיהם של מליונים ברחבי העולם הערבי. מאז פורסמה הברכה בעמוד הפייסבוק הרשמי, נוספו לו כ-400 חברים חדשים, מרביתם גולשים ערבים מרחבי העולם.