ארבעה נעצרו בחשד לגניבת כלי נשק מבסיס בצפון

החשודים, תושבי הכפר ביר אל-מכסור, נעצרו בחשד שגנבו חמישה נשקים מסוג M-16 בשני מקרים שונים. אחד מהם, חייל המשרת בבסיס שממנו נגנבו הרובים - דיווח כי "נשדד ונכפת". עתה מתברר כי ככל הנראה היה החשוד מעורב בעצמו בשוד הנשקים בבסיס. החשודים יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם

(רויטרס)

משטרת ישראל בשיתוף המשטרה הצבאית החוקרת עצרו היום (ה') ארבעה צעירים בשנות ה-20 לחייהם בחשד למעורבות בשני מקרים של התפרצות לבסיס בצפון הארץ וגניבת חמישה כלי נשק מסוג M-16. על פי החשד, אחד מהם הוא חייל בן 19 כי טען לפני כחודש ש"נשדד ונכפת" - עתה מתברר כי החשוד לא היה הקורבן, אלא ככל הנראה שיתף פעולה עם המעורבים האחרים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירת המשטרה עולה כי כלי הנשק נגנבו בשני אירועים שונים. המקרה הראשון אירע לפני כחצי שנה, אז נגנבו ארבעה כלי נשק מהבסיס. במקרה השני, שאירע לפני כחודש, נגנב נשק נוסף.

שני המקרים לוו באלימות ותקיפת חיילים בבסיס. מחקירת האירועים עולה עוד כי אחד החשודים הוא חייל המשרת בבסיס ועל פי החשד הוא דיווח כי הותקף באירוע לפני כחודש, ונשקו נגנב. במהלך החקירה עלה חשד שהוא מעורב במקרה השוד והוא נעצר ונחקר. שלושת החשודים האחרים הם אזרחים, שמחקירתם עולה כי הם גנבו את הנשקים ומכרו אותם.  

הארבעה, תושבי הכפר ביר אל-מכסור, יובאו מחר לדיון בהארכת מעצרם בבית המשפט המחוזי בנצרת.