המדינה לבג"ץ: "נשקלת דחיית גיוס לאלפי חרדים"

בהודעת עדכון מטעם המדינה שנשלחה היום לבג"ץ נאמר כי שר הביטחון ימתין עם החלטתו לגיוס תלמידי הישיבות באוגוסט. "החלטה זו אינה עולה בקנה אחד עם הצעת החוק הממשלתית", נכתב בתשובת המדינה. עוד נטען כי הגיוס באוגוסט עלול לסכן את המאמצים להביא להסדר בנושא "השיוויון בנטל"

המדינה: "השר יעלון החליט להמתין עם החלטת (רויטרס)

המדינה עדכנה היום (ג') את בג"ץ, הדן בשורה של עתירות בנושא ה"שיוויון בנטל", כי לנוכח הצעות החוק המונחות על שולחן הממשלה שאמורות להסדיר מחדש את הנושא - עלול גיוסם של אלפי חרדים להידחות. על פי ההודעה שנמסרה לבית המשפט, שוקל שר הביטחון משה (בוגי) יעלון לדחות את גיוסם של אלפי חרדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בהתאם למתווה הגיוס, כפי שהוצג בכתב התשובה, הוצאו אלפי צווים הקוראים לתלמידי הישיבות - ילידי שנתונים 1994 ו-1995 להתייצב לשירות סדיר, כשראשוני המתגייסים אמורים להתייצב החל מיום 18.8.13", נכתב בהודעת המדינה. "במצב הדברים הנוכחי ולאור הצעות החוק המשנות באופן מהותי את המצב המשפטי החל בעניינם, נשקלת האפשרות לדחות את מועד קריאתם להתייצב לשירות".

עוד נאמר, כי שר הביטחון החליט, לאור כוונת הממשלה להביא ליצירת הסדר חליפי בעניין תלמידי הישיבות בתקופה הקרובה - "להמתין עם החלטתו בעניין דחיית מועד קריאתם עד בסמוך למועד הגיוס המיועד".

לפי ההודעה, "גיוסם של תלמידים אלה אינו עולה בקנה אחד עם הצעת החוק הממשלתית, ואף עלול לסכן את מאמצי הממשלה להוביל הסדרה של הנושא כמוצע במסגרת חקיקה ראשית".