ישראל בוחנת: אסירים שובתי רעב יואכלו בכפייה

לא פעם ישראל שיחררה אסירים ביטחוניים ששבתו רעב כדי להימנע מעימותים בינלאומיים או מבוכות דיפלומטיות. לחדשות 2 נודע כי ממשלת ישראל בוחנת צעד חריג מאוד - האכלה בכפיה של שובתי רעב. משרד המשפטים: "התופעה מתמשכת, אנו בוחנים מענה חקיקתי"

ישראל מקדמת הצעת חוק של האכלה בכפייה של אסירים ביטחוניים שובתי רעב. את החוק, שקיים במספר מדינות בעולם, מוביל משרד המשפטים בהמלצת המשרד לביטחון פנים בשיתוף השב"כ, השב"ס, גורמים במועצה לביטחון לאומי ובפרקליטות הצבאית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מדובר בבדיקה ראשונית שבוחנת גם את החוקיות של חוק עתידי כזה. העניין נמצא בדיון במשרד היועץ המשפטי לממשלה, והוא צפוי לתת תשובה בשבועות הקרובים.

הצורך בהצעה זו נוצר בעקבות גל שביתות רעב של אסירים ביטחוניים בשנה שעברה, שאילצה את ישראל לשחרר בניגוד לרצונה מספר אסירים בעקבות לחץ בינלאומי. השחרורים נעשו בניגוד להמלצת השב"כ, שממליץ לא להיענות לתביעותיהם של אסירים שובתי רעב.

כך למשל סאמר עיסאווי, ששבת 80 יום שוחרר, וכן האסיר לשעבר איימן שראוונה ממשוחררי שליט, שהשתחרר ואף השתתף בקליפ של החמאס שקורא לטרור.

ממשרד המשפטים נמסר בתגובה כי "על רקע תופעה מתמשכת של שביתות רעב, אנו בוחנים מענה שיהיה חקיקתי, ויאפשר טיפול בתופעה כדי למנוע פגיעה בבריאותם של האנשים וגם למנוע את נזקי שביתות הרעב".