הרמטכ"ל גנץ: "מטפל בתקיפה החמורה של החייל החרדי"

בתגובה לתקיפת החייל החרדי אתמול בשכונת מאה שערים בירושלים, אמר הרמטכ"ל בני גנץ כי הוא מטפל באירוע החמור בכל דרך אפשרית. "חיילי צה"ל ממלאים את משימותיהם לא למען השטריימל או הכיפה", אמר גנץ

הרמטכ"ל גנץ. ארכיון (דו"צ)

יום לאחר תקיפת החייל החרדי בשכונת מאה שערים בירושלים על ידי תושבים חרדים, התייחס הערב (ד') לראשונה לנושא הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"האירוע חמור מאוד ואני מטפל בזה בכל דרך אפשרית", אמר גנץ. "חיילי צה"ל ממלאים את משימותיהם לא למען השטריימל או הכיפה או עבור מי שאין לו אותם, אלא למען כל אזרחי ישראל. החיילים החרדים תורמים לצבא. בתהליך נכון, מתחשב וסדיר, נוכל להגיע להסדר הנכון למדינת ישראל".

מוקדם יותר הערב הוגשה בבית משפט השלום בירושלים הצהרת תובע נגד ארבעת החרדים שנעצרו אמש באותו אירוע. אחד החשודים, קטין, שוחרר למעצר בית. עורך דינו יאיר נהוראי אמר כי הציג לשופטת סרטון שכביכול מבטל את טענות המשטרה. "רואים את מרשי בזירה בורח. הוא היה שם כי הוא גר שם", אמר עו"ד נהוראי. "כל מי שפה לא קשור לתקיפת החייל אלא להתפרעות".

השופטת התייחסה לתיעוד שהובא בפניה והביעה ספק ביכולתם של השוטרים לזהות בוודאות את המתפרעים. "מהתמונות לא נראה שיכול היה להיות קשר עין רציף בין מי שראה התקיפה למי שנעצר", אמרה.

"קיללו וזרקו עלי שקיות זבל"

היום שחזר החייל החרדי המשרת בפיקוד העורף את החוויה הקשה שעבר וסיפר איך חולץ על ידי המשטרה. החייל, שמתגורר במרכז, הותקף בשעה שהגיע לבקר את בני משפחתו בשכונה החרדית. "עברתי באזור של חרדים קיצוניים והם החלו לקלל אותי בלי הפסקה", סיפר למקורביו. "הם קראו לי חרד"ק (חרדי קל דעת) ואפילו זרקו עליי שקיות זבל". במהלך האירוע פשט החייל את מדיו בניסיון להגן על עצמו. "בשלב הזה מי שהיה איתי קרא למשטרה, שהגיעה ביחד עם כוח יס"מ שחילץ אותי", הוא אמר.

מיד עם היוודע האירוע, התקשרו אל החייל מפקדיו כדי לבדוק לשלומו, וחלקם אף הספיקו לבקר אותו. למפקדים הוא סיפר כי הוא עדיין מתאושש מהאירוע. גורם צבאי ששוחח עם חדשות 2 באינטרנט אמר: "על פי מה שאנחנו יודעים, הוא הותקף רק בגלל היותו חרדי. הוא לא אמר להם שום דבר ולא ניסה לריב איתם. הם ראו שהוא על מדים וזה עורר את זעמם. הוא לא עשה להם דבר מלבד היותו לובש מדים".