הושק הליך הגיוס הנפרד לבני ישיבות בצו ראשון

אחרי הפרסום בחדשות 2 שלפיו יוקצו ימים נפרדים לבני ישיבות שמגיעים ללשכת הגיוס, יצא הפיילוט לדרך, כש-150 צעירים חרדים הגיעו הבוקר לתל השומר. גורם צבאי: "אנו רואים בשירות החרדים הזדמנות גדולה ותרומתם לצבא היא אמיתית"

מסלול ייחודי לגיוס החרדים. תל השומר, היו (חדשות 2)

שבוע לאחר שפורסם לראשונה בחדשות 2 על היוזמה המשותפת לצה"ל ולהנהגת המגזר החרדי בהקצאת ימי גיוס נפרדים לתלמידי הישיבות, יצא היום (שלישי) לדרך חלקו הראשון של הפיילוט בלשכת הגיוס בתל השומר. המטרה: להגדיל את שיעורי ההתייצבות מצד המועמדים לגיוס במגזר החרדי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עם השקת הפיילוט הניסיוני, התייצבו הבוקר בלשכת הגיוס תל השומר כ-150 בני ישיבות לצורך ביצוע הליכי המיון והבדיקה השונים במסגרת הצו הראשון.

בהתאם לתנאי היוזמה הוקצתה לשכת הגיוס כולה לטובת צעירי המגזר. עם זאת, למרות דרישת הנציגים החרדים שלא יהיו בכלל נשים במתחם, קיבלו גם חיילות את פניהם של תלמידי הישיבות. הצעירים החרדים עדיין נהנו מהליך גיוס מותאם, שכלל בין השאר הליך רפואי בביצוע של רופאים גברים בלבד והימנעות מראיון אישי בחדר סגור עם בנות.

"רואים בשירות החרדים הזדמנות גדולה (חדשות 2)

בצה"ל בירכו היום על היוזמה ועל תרומתה להגדלת מיצוי הגיוס במגזר. "אנו רואים בשירות החרדים הזדמנות גדולה ותרומתם לצבא היא אמיתית, לא רק לצורך קיום החוק", אמר גורם צבאי. "בציבור החרדי נוצרת למידה שהחיילים החרדים נכנסים לצבא חרדים וכך הם גם יוצאים ממנו".

מזהירים את הציבור החרדי מפני היוזמה (חדשות 2)

למרות שהזרם המרכזי ברחוב החרדי תומך בהידברות השקטה עם רשויות הצבא וצעיריו אף מתייצבים לצו הראשון במספרים גבוהים מהאוכלוסייה הכללית (10% יותר היענות בשנה האחרונה), בימים האחרונים פורסמו פשקווילים ברחובות ירושלים הקוראים להחרים את ההליך.