בשל החשש מפיגועים מצד סוריה: צה"ל יקים אוגדה נוספת ברמת הגולן

הרמטכ"ל בני גנץ החליט לאחרונה להקים אוגדה מרחבית נוספת ברמת הגולן, בשל החשש מפיגועים מהצד הסורי. במקביל, גורם צבאי אמר כי ארגון חיזבאללה אוסף מידע בחודשים האחרונים באשר להיערכות וחלוקת כוחות צה"ל ברמה

אוגדה נוספת תוקם. ארכיון (AP)

ישראל נערכת להסלמה בגבול עם סוריה, ולאחרונה הוחלט להקים אוגדה מרחבית ברמת הגולן. ההחלטה התקבלה לאחרונה על ידי הרמטכ"ל בני גנץ, בשל החשש לפיגועים מצד סוריה.  

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האוגדה המרחבית החדשה תצטרף לחטיבה המרחבית שאחראית היום על גזרת רמת הגולן. זאת בנוסף לאוגדה סדירה אחרת שמושבה ברמת הגולן.

מוקדם יותר היום דיווחה סוכנות הידיעות רויטרס מפי גורם צבאי בכיר כי צה"ל תגבר לאחרונה את כוחותיו ברמת הגולן, וזאת בעקבות נוכחות מוגברת של לוחמי חיזבאללה בגבול הסורי.

לדברי הגורם, ארגון הטרור הלבנוני אוסף מידע בחודשים האחרונים באשר להיערכות וחלוקת הכוחות ברמה. "זה עדיין לא ברמה שצריך לחשוש ממנה, אבל אנחנו מבינים את הכוונות שלהם", הדגיש הבכיר. "לחיזבאללה יש נוכחות מודיעינית באזור - את זה אנחנו יודעים".

"למדנו את הלקח מסיני"

רק בחודש מאי האחרון, בנאום שנשא מזכ"ל הארגון חסאן נסראללה, הוא איים כי לוחמיו יהפכו את רמת הגולן לחזית נוספת נגד ישראל. "מאז הנאום, יותר כוחות נשלחו, יותר טנקים נמצאים באזור", הבהיר הגורם הישראלי הבכיר.

על פי הדיווח של סוכנות הידיעות, ישראל מודאגת כי לוחמי החיזבאללה מנסים לשים את ידיהם אחר אמצעי לחימה מתקדמים שנמצאים ברשות המשטר הסורי. "למדנו את הלקח מסיני", אמר הבכיר הישראלי. "לא נמתין למתקפה שתבוא, אנחנו מחזקים את גדר הגבול, מתגברים את הכוחות ואת התצפיות".

בשבועות האחרונים הפך הגבול למתוח אף יותר, זאת לאחר שאנשי האו"ם שאמונים על שמירת השקט באזור עזבו את המקום בעקבות המתיחות הנמשכת. במקביל, נמשכת זליגת הלחימה בסוריה לעבר ישראל כשבמספר רב של פעמים נפלו פגזים באזור היישובים ברמת הגולן.