גורם צבאי בכיר: "לחיזבאללה נוכחות ברמת הגולן"

לפני מספר חודשים איים מזכ"ל החיזבאללה חסן נסראללה כי יהפוך את הגולן לחזית נוספת עבור ישראל. היום אומר גורם ישראלי לסוכנות הידיעות רויטרס כי לארגון הטרור הלבנוני נוכחות מודיעינית באזור. "אנחנו מתגברים את הכוחות", אמר גורם ישראלי

מתגברים כוחות, ארכיון (AP)

צה"ל תגבר לאחרונה את כוחותיו ברמת הגולן, זאת בעקבות נוכחות מוגברת של לוחמי חיזבאללה בגבול הסורי - כך טוען היום גורם צבאי בכיר בפני סוכנות הידיעות רויטרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לדברי הגורם, ארגון הטרור הלבנוני אוסף מידע בחודשים האחרונים באשר להיערכות וחלוקת הכוחות ברמה. "זה עדיין לא ברמה שצריך לחשוש ממנה, אבל אנחנו מבינים את הכוונות שלהם", הדגיש הבכיר. "לחיזבאללה יש נוכחות מודיעינית באזור - את זה אנחנו יודעים".

רק בחודש מאי האחרון, בנאום שנשא מזכ"ל הארגון חסאן נסראללה, הוא איים כי לוחמיו יהפכו את רמת הגולן לחזית נוספת נגד ישראל. "מאז הנאום, יותר כוחות נשלחו, יותר טנקים נמצאים באזור", הבהיר הגורם הישראלי הבכיר.

על פי הדיווח של סוכנות הידיעות, ישראל מודאגת כי לוחמי החיזבאללה מנסים לשים את ידיהם אחר אמצעי לחימה מתקדמים שנמצאים ברשות המשטר הסורי. "למדנו את הלקח מסיני", אמר הבכיר הישראלי. "לא נמתין למתקפה שתבוא, אנחנו מחזקים את גדר הגבול, מתגברים את הכוחות ואת התצפיות".

בשבועות האחרונים הפך הגבול למתוח אף יותר, זאת לאחר שאנשי האו"ם שאמונים על שמירת השקט באזור עזבו את המקום בעקבות המתיחות הנמשכת. במקביל, נמשכת זליגת הלחימה בסוריה לעבר ישראל כשבמספר רב של פעמים נפלו פגזים באזור היישובים ברמת הגולן.