ליברמן על אסיר X: "מקרה חמור במיוחד, שומרים על הזכויות"

יו"ר ועדת חוץ וביטחון התייחס לפרסום בדבר החזקתו של אסיר נוסף בתנאי בידוד והפרדה בכלא אילון ואמר: "הכל נעשה בהתאם לחוק". ליברמן הדגיש כי המקרים האלה נמצאים בפיקוח כפול, הן של המערכת המשפטית והן של המערכת הפרלמנטרית"

דוחה את הדיווחים, ליברמן (גיל יוחנן)

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, אביגדור ליברמן, התייחס היום (ד') בפתח ישיבת הוועדה לחשיפה בדבר החזקתו של "אסיר איקס" נוסף בבית הכלא איילון. "אנחנו שומרים על כל הזכויות בהתאם לחוק", טען ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בהמשך לכל דברי ההבל שעלו באחרונה בנושא הפרסומים על אסיר X ,Y או Z אני מבקש להדגיש כי מדינת ישראל מכבדת החוק", הדגיש ליברמן. "כל אותם מקרים נמצאים תחת פיקוח צמוד של המערכת המשפטית והפרלמנטרית דרך ועדות המשנה של ועדת חוץ וביטחון".

ליברמן רמז בדבריו כי האסיר הנוסף, המוחזק גם הוא בכלא איילון, מעורב בפרשה יוצאת דופן. "אנחנו מקפידים בנושא על קוצו של יוד וזאת על אף שמדובר במקרה חמור במיוחד", הדגיש.

את הדברים אמר ליברמן על רקע הפרסומים שלפיהם בישראל מוחזק אסיר נוסף בתנאים דומים לאלו שבהם היה כלוא "האסיר איקס" - בן זיגייר. הפרסום אודות האסיר הנוסף התאפשר במסגרת תביעת הפיצויים שהגישה משפחתו של זיגייר, ששם קץ לחייו בתאו.

"תחת פיקוח", אילוסטרציה (רויטרס)

בריאיון לחדשות 2 באינטרנט אמרה אתמול מבקרת שירות בתי הסוהר, עו"ד רחלה אראל כי הלקחים מהמקרה של זיגייר לא הופקו על ידי הארגון. לדבריה, לאחר פרשת זיגייר החליטו בשב"ס למנוע זליגת מידע ואפשרות של גורמים מבקרים לבדוק את תנאי כליאת האסירים.

לדברי המבקרת, התנאים של מי שמוגדרים כ"אסירי איקס" מחרידים. "אסירי איקס ואסירי הפרדה, שזה באותה קטגוריה, מוחזקים בתאים קטנים וצרים, לא רואים אור יום, חלקם אזוקים ברגליים ובידיים למיטותיהם וסובלים מחסכים נפשיים", הסבירה. "כשהם משתחררים הם יוצאים כמו פצצות מתקתקות לחברה".