נמצאו שרידי רקטת גראד שנורתה לאילת

בליל חמישי האחרון גרמו קולות נפץ עזים שנשמעו בעיר הדרומית לבהלה גדולה בקרב התושבים, שחלקם אף נכנסו למרחבים מוגנים, אך סריקות שערכו כוחות הביטחון לא העלו דבר. הערב אותרו שרידי רקטת גראד שככל הנראה נורתה לאילת משטח סיני

שרידי הרקטה שהתגלו, היום (הצלה יהודה ושומרון)

לאחר הבהלה הגדולה שגרמו הדי פיצוצים שנשמעו ברחבי העיר בליל חמישי האחרון, הערב (ג') אותרו שרידי רקטת גראד 122 מ"מ, שנורתה לעבר העיר - ככל הנראה משטח סיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

חבלנים של המשטרה שהוזעקו לשטח שבו נמצאו שרידי הרקטה - צפונית לעיר - בדקו ופינו את השרידים.

עם הישמע הפיצוצים לפני 5 ימים, יצאו כוחות משטרה גדולים לסריקות ברחבי העיר בחיפושים אחר רקטות. מדובר צה"ל נמסר אז כי "הנושא נמצא בבדיקה". מפקד מרחב אילת במשטרה, ניצב-משנה רון גרטנר, כינס בעקבות הדיווחים על הירי הערכת מצב בהשתפות גורמי ביטחון, חירום והצלה בעיר, שבתומה הוחלט בתיאום עם פיקוד העורף להחזיר את העיר לשגרה.

"שמענו פיצוץ חזק ואחרי כמה שניות אחד נוסף"

רקטה שנורתה לאילת, ארכיון (משטרת ישראל)

אורטל, תושבת אילת, סיפרה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט על שאירע: "סמוך לשעה ב21:35 שמענו פיצוץ חזק ואחרי כמה שניות שמענו אחד נוסף. דיברתי עם חברה שגרה בחלק אחר של העיר והיא סיפרה כי גם היא שמעה את אותו הדבר". ‬

גם אביב, תושב עיר אחרת, סיפר כי "המשטרה המליצה לאמי, שגרה באילת, לרדת למקלט". עוד הוסיף, כי לא נשמעה אזעקה בתחומי העיר.

הפעם האחרונה שבה נורו רקטות לעבר העיר אילת הייתה לפני כשלושה חודשים, אז נפלו שתי רקטות גראד מסיני. למרבה המזל לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. הירי הפר שמונה חודשים של שקט, אבל מתחת לפני השטח המתיחות הייתה מורגשת: שבועות ספורים קודם לכן הוצבה בעיר הדרומית מערכת כיפת ברזל בשל התרעות.