המורדים בסוריה: לא אחראים לתקיפה בלטקיה

דובר צבא סוריה החופשי אמר בריאיון לסוכנות הידיעות רויטרס כי כוחות המורדים הם לא אלה שעומדים מאחורי פיצוץ מחסן הנשק בעיר הנמל הסורית. "במקום היו טילים רוסיים מתקדמים מסוג 'יאחונט'", אמר. "התקיפה בוצעה מהאוויר או מהים - על ידי טילי שיוט"

רומז למעורבות ישראלית? "מהאוויר או מהים" (רויטרס)

המסתורין סביב זהות האחראים לתקיפת מחסני הנשק של צבא סוריה בעיר הנמל לטקיה נמשך, כשהיום (ג') טוען דובר צבא סוריה החופשי קאסם סעד א-דין כי כוחות האופוזיציה במדינה אינם עומדים מאחורי ההפצצה, שיוחסה להם במספר דיווחים. הוא רמז למעורבות ישראלית כשאמר: "במקום היו טילים רוסיים מתקדמים מסוג 'יאחונט'".

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מי שתקף ביצע זאת מהאוויר או על ידי טילי שיוט שנורו מהים", אמר הדובר. 

בניגוד גמור לדבריו, אמרו לפני כיומיים מקורות בסוריה כי השריפה שפרצה במקום לא נגרמה כתוצאה מהתקפה אווירית כלשהי או הפגזה של ספינות מן הים. בכך שללו הגורמים הסורים כי ישראל היא זו שעומדת מאחורי הפעולה.

על פי דיווחים בכלי תקשורת של ארגון חיזבאללה בלבנון, שלושה טילים נחתו בסמוך למתקני הצבא בלטקיה וכתוצאה מכך התלקחו שריפות במקום. הממשלה הסורית טענה כי מדובר בטילים מתוצרת אירופית. לטענתה, התקיפה בוצעה על ידי ארגון המקורב לאל-קעידה.

בסוף השבוע שעבר דיווחו כלי תקשורת בסוריה על מספר פיצוצים שאירעו בעיר הנמל. על פי הדיווחים, במהלך הלילה שבין חמישי לשישי הותקפו כמה מחסני תחמושת במזרח העיר.