נתניהו על הירי מסוריה: "מי שמשחק באש יחטוף אש"

אחרי ירי הרקטות לעבר רמת הגולן והתגובה של צה"ל מבהיר ראש הממשלה כי "ישראל רואה בחומרה את ההתקפה עליה, מי שינסה לאתגר אותנו בגבולותינו יידע שאנחנו יכולים להגן על עצמנו". בכיר בצה"ל: "אם זה יימשך, נפעל אחרת - יותר קשה ויותר עמוק"

כוננות בגבול הצפון (AP)

ראש הממשלה בנימין נתניהו שיגר אחר הצהריים (שלישי) מסר תקיף לעברה של סוריה בעקבות ירי הרקטות לרמת הגולן מוקדם יותר היום. "אנו רואים בחומרה את ההתקפה מסוריה", אמר נתניהו באירוע לחנוכת תצוגה חדשה במוזיאון יד ושם. "מי שמשחק באש - יחטוף אש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מי שינסה לאתגר אותנו בגבולותינו יידע שאנחנו יכולים להגן על עצמנו", הוסיף ראש הממשלה.

בתוך כך הבהיר קצין בכיר כי אם יימשך ירי הרקטות, תגובת ישראל תחריף. "התגובה שלנו היא לא קו שנישאר בו תמיד", אמר. "אם זה יימשך נפעל אחרת - יותר קשה ויותר עמוק - לא רק פה אלא גם במקומות אחרים".

הבכיר הוסיף כי בישראל מעריכים כי האינטרס של אירן, סוריה והחיזבאללה הוא לפתוח חזית נוספת ברמת הגולן. "המהלכים העכשוויים נועדו להבהיר לצד השני שדבר כזה לא יקרה", אמר, "ואם הוא יקרה הוא יגבה מהם מחירים גבוהים מאוד".

על רקע דברי הבכיר מאיים סגן שר החוץ האירני כי ישראל תשלם מחיר על התקיפה שבה חוסלו גנרל אירני ובכירים בחיזבאללה. "שלחנו הודעה לארצות הברית דרך ערוצים דיפלומטיים ואמרנו שהמשטר הציוני חצה את הקווים האדומים", אמר. "הציונים צריכים לחכות עד שיישאו בתוצאות המעשה שלהם".

"מוכנים לכל קרב". נעים קאסם (רויטרס)

חיזבאללה: "מוכנים לכל קרב"

בתוך כך, ועל רקע הערכות שונות לפיהן חיזבאללה הוא שעומד מאחורי ירי הרקטות, מאיים בכיר בארגון כי לא מדובר בפעולה אחרונה. "חיזבאללה ימשיך לקיים את ההתנגדות שלו בנחישות רבה יותר", אמר סגן מזכ"ל חיזבאללה נעים קאסם. "נמשיך לשפר את כשירותנו ולהצטייד ונהיה מוכנים תמיד לצאת לכל קרב שעשוי להתרחש בעתיד".

הרקטות שנורו לעבר רמת הגולן התפוצצו בשטחים פתוחים מבלי לגרום לנפגעים, אך אתר החרמון פונה ממבקרים וצה"ל הורה על פינוי כל החקלאים מאזור קוניטרה עד נווה אטי"ב. בתגובה לירי הרקטות השיב צה"ל בירי פגזי ארטילריה. בסוריה מדווחים כי מספר בני אדם נפגעו כתוצאה מהירי.

גם יושב ראש "המחנה הציוני", יצחק (בוז'י) הרצוג, התייחס היום להתחממות בגבול הצפון. "אני סומך על צה"ל ומערכת הביטחון ומחזק את תושבי הצפון למודי הקושי", אמר הרצוג במפגש עם סטודנטים במכללת ספיר. "בתקופת נתניהו חלה היחלשות אמיתית בתחושת הביטחון האישי".

עמית ולדמן השתתף בהכנת הידיעה.