המטה ללוחמה בטרור: צאו מיד מסיני

בעקבות ההפיכה והמשבר הפוליטי במצרים במטה ללוחמה בטרור מחדשים ומחדדים את אזהרת המסע למצרים וקוראים לישראלים לעזוב. בהודעה הודגש שיש חשש לחטיפה של ישראלים בסיני בכל רגע נתון. מאז ההפיכה סגר הצבא המצרי את מעבר רפיח והוא נלחם בגורמי הג'יהאד שפוגעים בשלטון המצרי בסיני

לא לישראלים. חופי סיני (חדשות 2)

ההפיכה הצבאית במצרים מעמיקה עוד יותר את אובדן השליטה של הרשויות על הנעשה בסיני ובישראל חוששים מהגברת פעילותם של ארגוני הטרור. הערב (א'), בהמשך להערכת מצב עדכנית שהתקיימה במערכת הביטחון החליט המטה ללוחמה בטרור לחדד פעם נוספת את אזהרת המסע לסיני, שנמצאת כבר במדרג האיום הגבוה ביותר. מדובר בחידוד אזהרת מסע קיימת ולא באזהרת מסע חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"נוכח המציאות הביטחונית המחמירה בחצי האי סיני, לרבות התנגשויות אלימות בשטח, ולאור מידע על כוונות לפיגועים נוספים, גובר האיום לפגיעה גם בישראלים הנמצאים בסיני, ועלולים להוות מטרה לפיגועים החל בטווח הזמן המיידי, בדגש על פיגועי חטיפה", נכתב בהודעת המטה.

המטה ללוחמה בטרור שב וקורא לישראלים להימנע בתוקף מלצאת לסיני, ולאלו השוהים שם לצאת לאלתר מחצי האי ולשוב ארצה.

האירועים במצרים מכריחים את הצמרת הישראלית לחשוב כיצד להתנהל מול מצרים. גורמים בישראל אומרים כי הקשר עם הגנרל א-סיסי שהתנהל בתדר נמוך כל העת, עוד קודם להפיכה, נשמר וימשיך להישמר.

הצבא המצרי סגר את מעבר רפיח

נראה כי בישראל לא חוששים כעת כי האלימות תגלוש מסיני לשטחה. גורמים בישראל מעריכים כי הגורמים הקיצוניים במצרים - לא ירצו למתוח את החבל מול הצבא שנמצא עכשיו בשיא כוחו וינקטו במשנה זהירות דווקא בתקופה זו.

בסיני התבססו מזה שנים, עוד מימי שלטון מובארק גורמים עויינים. הדחתו של מורסי לא היא שהפכה את סיני למקום בעייתי. דווקא בתקופתו של מורסי נעשו פעולות לשמירה על הביטחון. מה שהשתנה זה לא המצב אלא האווירה במצרים. הצבא המצרי העדיף זמן רב לא לטפל בבעיה בסיני הזה ועכשיו הדבר מתדפק על דלתו.

אחד החששות של הצבא במצרים הוא מזליגה של אנשי חמאס מ רצועת עזה לתוך מצרים, כדי להצטרף לאחים המוסלמים. זו הסיבה שבגללה סגרו את מעבר רפיח בשבוע שעבר, והוא סגור עד עכשיו.