פרסום ראשון: שר התחבורה הורה לרכבת לא לגבות קנסות מחיילים

לאחר שדווח שחיילים יאלצו מעתה לשלם קנסות ברכבת, שר התחבורה ישראל כץ הורה היום מיידית לרכבת לבטל את ההנחיה. "יש להימנע מכל פגיעה בחיילים", הוא אמר. החיילים היו אמורים לשלם קנס של שלושה כרטיסים אם יעלו בלי כרטיס או כרטיס קצר

ארכיון (חדשות 2)

שר התחבורה ישראל כץ הורה היום (ג') לרכבת ישראל לבטל את ההנחיה החדשה לבצע אכיפת קנסות בקרב חיילים שעולים ללא כרטיסים לרכבת. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"יש להימנע מכל פגיעה בחיילים", אמר כץ - והורה לבטל מיידית את ההנחיה. על פי גורמים בסביבתו של כץ, הוא לא עודכן בדבר ההחלטה ולמד עליה היום מהפרסום.

ברכבת ישראל החליטו לאחרונה בשל צבר אירועים של חיילים שנכנסו ללא כרטיס או נכנסו עם כרטיס ליעד קרוב יותר בימי ראשון להתחיל לבצע אכיפה. על פי הדיווח בעיתון "במחנה", חייל שהיה נתפס היה אמור לשלם מעתה מחיר על שלושה כרטיסים בקו הספציפי, כפי הנהוג בחוק.

לפני ארבע שנים, עם תחילת תכנית ההסעים של ימי ראשון, פתחו ברכבת את השערים עבור החיילים במקרים רבים, על מנת שיתרגלו לנוהל החדש. לאחר מכן רשמו ברכבת את שמות החיילים שנוסעים ללא כרטיס מתאים או נכנסים ללא כרטיס, לאחר מכן הרשימה הועברה לגורמים בצה"ל ומשרד הביטחון לצורך שיפוט משמעתי, אך המהלך לא צלח בשל קשיים משפטיים. על כן, הוחלט כאמור לאחרונה לבצע את האכיפה.

"החיילים היו קונים כרטיסים ליעדים קרובים יותר ונוסעים עד הסוף, והיו גם כאלה שנכנסו בלי כרטיס וזה קורה רק בימי ראשון", הסביר הבוקר לחדשות 2 Online רפי שמר, סגן מנהל אגף השירות לנוסע ברכבת ישראל. "המטרה העיקרית זה לא להגדיל הכנסות אלא שישתמשו בשירות החליפי של האוטובוסים במטרה לשפר את השירות כדי להפחית את העומס בימי ראשון בבוקר".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv