סוללת כיפת ברזל הוצבה בכרמל

האם צה"ל נערך להסלמה בצפון? סוללת כיפת ברזל, שהוצבה בשבוע שעבר בנמל חיפה הועברה בתחילת השבוע באזור הכרמל. מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל נוהג להציב את המערכת מעת לעת באזורים שונים בהתאם להתפתחויות הביטחוניות"

לאחר שהוצבה באזור נמל חיפה בשבוע שעבר, סוללת כיפת ברזל של חיל האוויר שינתה שוב את מיקומה והועברה לאזור הכרמל. מדובר צה"ל נמסר כי שינוי המיקום של הסוללה נובע כחלק מהטמעת המערכת באזור העיר חיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

כמו כן נמסר כי צה"ל נוהג להציב את המערכת מעת לעת באזורים שונים בהתאם להתפתחויות הביטחוניות באזור ולהערכות המצב.

גנץ: "מול המציאות המשתנה - נדרשים להיות מוכנים"

על רקע מעורבות חיזבאללה במלחמה בסוריה וההסלמה בלבנון בעקבות כך, התייחס בשבוע שעבר הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ לאיומים מצפון במהלך טקס סיום קורס טיס שהתקיים בבסיס חצרים וסיפק התבטאות חריגה. "סוריה עודנה שותתת דם ובלבנון האש החלה לאחוז בשולי גלימתו של נסראללה", אמר גנץ.

הרמטכ"ל ציין כי תמונת המצב האסטרטגית מציבה אתגרים בטווחים שונים ורבים מאי-פעם: "נביט סביב, הזירה בטלטלה, מדרום ומצפון. למול המציאות המשתנה הזו, אנו נדרשים להיות מוכנים, מתואמים וערוכים מאי פעם".

הדברים נאמרים על רקע החולשה האסטרטגית של חיזבאללה בשלוש חזיתות: ישראל, סוריה והזירה הפנים לבנונית. עם זאת, ההערכות הן שהארגון עדיין שומר על מוכנות למלחמה מול ישראל וממשיך להעביר אמצעי לחימה מסוריה ללבנון כולל נשק 'אסטרטגי'.