הנהג שביצע את הפיגוע בירושלים הודה בחקירתו: "זו לא תאונה, חיפשתי לרצוח יהודים"

חאלד קוטינה, תושב מזרח י-ם שדרס למוות את שלום שרקי ז"ל ופגע בבת זוגו שירה קליין, הודה בחקירתו כי מדובר בפיגוע ולא בתאונת דרכים כפי שטען תחילה. הוא סיפר כי לפני הדריסה הוא הסתובב עם רכבו בירושלים וחיפש אחר יהודים שבהם אפשר לפגוע‎

החשוד בפיגוע הדריסה בירושלים

"חיפשתי לרצוח יהודים": כך הודה בחקירתו חאלד קוטינה, המחבל ממזרח ירושלים שביצע את פיגוע הדריסה בצומת הגבעה הצרפתית בשבוע שעבר, בו נרצח שלום יוחאי שרקי ז"ל ונפצעה קשה בת זוגו שירה קליין. בכך נשלל סופית התרחיש שלפיו מדובר היה בתאונת דרכים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קוטינה, בן 37, הוא תושב ענאתה ובעל תעודת זהות כחולה שמשפחתו מתגוררת בוואדי ג'וז. במהלך חקירתו בשב"כ הוא סיפר כי התכוון לפגוע ביהודים וקיבל את ההחלטה זמן קצר לפני ביצוע הפיגוע.

לדבריו, הוא נסע לאורך כביש מספר 1 תוך שהוא מחפש יהודים בצדי הדרך על מנת לדרוס אותם. לבסוף, הבחין בשני הצעירים בתחנת האוטובוס בגבעה הצרפתית וזיהה אותם כיהודים לפי לבושם.

זירת הדריסה בירושלים

לאחר שווידא שמדובר ביהודים, הוא סטה עם רכבו בחדות ופגע בהם בעוצמה. הוא טען בחקירה כי ביצע את המעשה על רקע בעיות נפשיות שמהן סובל. הוא הסביר כי חשב לחמוק מאחריות לפיגוע ולהציג מצג שווא של "משוגע", במסגרת בדיקה פסיכיאטרית שעבר לאחר מעצרו. מהודאתו של קוטינה עולה תכנון מפורט של הדריסה המצביע לכאורה על כוונה מוקדמת על רקע לאומני, ולא על דחף רגעי.

שלום יוחאי שרקי ז"ל

בידי החוקרים צילומים ממצלמות אבטחה שבהם נראה הנהג כשהוא דורס את שרקי ז"ל ואת קליין - פגיעה שלא מותירה מקום לספק כי לא מדובר בתאונת דרכים. בפרקליטות מתנגדים לפרסומם של הסרטונים עד שיוגשו לבית המשפט יחד עם כתב האישום נגד המחבל.

לאחר הפיגוע: תגבור כוחות בציר הגבעה הצרפתית

יממה בלבד לאחר האירוע, טענו במשטרה כי בידיהם ראיה חד-משמעתית המוכיחה כי אירוע הדריסה הוא פיגוע על רקע לאומני - ולא תאונה. הראיה עליה התבססו במשטרה היא סרטון שתיעד את האירוע, מתוך אחת ממצלמות האבטחה הרבות שמוצבות באזור.

בקרוב: סיורים מתוגברים בקטע הכביש (פלאש 90)

לאחר שהתברר שמדובר בעוד פיגוע דריסה באותו קטע של רחוב, שדרות חיים בר-לב, שבו אירעו בעבר חמישה פיגועי דריסה אחרים, החליטו מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו ומפקד מחוז ירושלים במשטרה צ'יקו אדרי להציב בקטע הזה של הרחוב, לאורך שני ק"מ, סיורים מוגברים של שוטרים ושוטרי מג"ב. הפעילות הזו של המשטרה תימשך הודעה חדשה.