חובשת גדודית ראשונה בחטיבת גבעתי: "לא רציתי להיות ג'ובניקית"

צה"ל התיר לרב"ט שחר ערד לצאת לקורס חובשים גדודיים - ובכך היא תרשום היסטוריה, כחובשת הגדודית הראשונה בחטיבת גבעתי. ההורים גאים מאוד, והיא מתרגשת לקראת סיום הקורס, במקביל ל-21 חיילים גברים. "זו גאווה גדולה, אני לא מרגישה שמפלים אותי לטובה או לרעה", היא סיפרה

"עושה מה שטוב לי". רב"ט שחר ערד (דובר צה"ל)

מערך הרפואה בצה"ל ידוע בשילוב נשים בשורותיו, עם קצינת רפואה חטיבתית ועשרות פרמדיקיות וחובשות. כעת הבשורה הגיעה גם לחטיבת גבעתי: רב"ט שחר ערד (20) מחיפה, תהפוך בקרוב לחובשת הגדודית הראשונה בתולדות החטיבה, מאז הקמתה בשנת 1983.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בימים אלה שחר מסיימת את קורס החוג"דים (חובשים גדודיים) יחד עם עוד 21 בנים, בבית הספר לרפואה צבאית (בה"ד 10), ולאחר מכן היא תשובץ כחובשת גדודית בבסיס האימונים של חטיבת גבעתי בדרום. כדי להגיע לקורס, היא נלחמה והוכיחה כי גם היא יכולה, למרות שהיא אישה, וצה"ל - לא מנע ממנה את התפקיד.

"אני נלחמתי על התפקיד הזה ומאוד רציתי לצאת אליו ולהיות הראשונה, אני נוהגת בחיים שלי לשאוף תמיד גבוה והייתי בטוחה שאצליח", סיפרה רב"ט ערד לחדשות 2 באינטרנט. "ההורים שלי גאים בי כי הם יודעים שאני עושה את מה שטוב לי".

נלחמה והצליחה. בלוק קרבי (דובר צה"ל)

"אישה יכולה לעשות הכל כמו גבר"

תפקיד החובש הגדודי מחייב במיוחד, אך שחר ידעה לקראת מה היא הולכת. את שירותה הצבאי היא החלה בגדוד הלוחמות קרקל, ולאחר מכן יצאה לקורס חובשים והועברה לגבעתי, בשל נסיבות רפואיות. "הוכחתי להם כמה אני שווה וזה לא רק בקטע של המרפאה - הוכחתי לכולם מי זאת שחר".

לפני הצבא היא ביצעה שנת שירות, וחתרה להיות לוחמת בכל מחיר: "אישה יכולה לעשות הכל אותו דבר כמו גבר, ואין סיבה שאהיה ג'ובניקית. למה שאני גם לא אתרום אותו דבר?". אם תהיתם, היא לא מקבלת לדבריה יחס מועדף או מופלה בגלל היותה אישה, ומרגישה בימים אלה גאווה גדולה: "אף פעם לא זורקים לי הערות, מתייחסים אלי אותו דבר כמו לבנים".