21 שנות מאסר לפלסטיני שתכנן פיגוע בחיפה

בית המשפט הצבאי גזר היום למעלה משני עשורים מאחורי סורג ובריח על פלסטיני שניסה לבצע פיגוע בצומת הצ'ק פוסט בחיפה ב-2001. הפלסטיני, שריצה בעבר עונש מאסר בכלא הצבאי, הואשם בעבירות ביטחוניות חמורות בהן ניסיון לגרימת מוות, סחר בציוד מלחמתי וחברות בארגון עוין

21 שנות מאסר על ניסיון פיגוע בחיפה (AP)

בבית המשפט הצבאי בשומרון נגזר דינו של פלסטיני, אשר הואשם במספר עבירות ביטחוניות, ובכללן ניסיון לגרימת מוות בכוונה, בגין תכנון פיגוע בצומת הצ'ק פוסט בחיפה באפריל 2001.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

מכתב האישום עלה כי יחד עם אדם נוסף, תכנן הפלסטיני לבצע פיגוע הנחת מטען בתחומי מדינת ישראל. בהתאם לתוכנית זו, הגיע הנאשם לאזור המסחרי בחיפה, שם הניח תיק ובו מטען חבלה, אשר הכיל חומר נפץ במשקל של כ- 3 קילוגרמים.

המטען התגלה ע"י עוברי אורח, אך התפוצץ בטרם נוטרל, וגרם לפציעתם של מספר שוטרים ששהו במקום. בנוסף הואשם הפלסטיני בעבירות נוספות, בהן סחר בציוד מלחמתי, ייצור חומר נפץ וחברות בארגון עוין.

במהלך מתן גזר הדין הדגיש בית המשפט את נסיבותיו החמורות של הפיגוע - החל משלבי תכנונו יחד עם שותף, במסגרת משימה שקיבל מארגון עוין, ועד למטען החבלה שהוכן על ידי הנאשם, ואשר הכיל חומר נפץ במשקל בלתי מבוטל.

בית המשפט שקל בהטלת העונש את העובדה כי אין זו הפעם הראשונה בה עומד הנאשם לדין, וכי הוא שוחרר בעבר במסגרת מחווה של המפקד הצבאי. לאור כל אלה, מצא בית המשפט הצבאי לגזור על הנאשם עונש כולל של למעלה מ- 21 שנות מאסר, הכולל את ביטול ההקלה לה זכה בעברו, ותשלום פיצויים לכל אחד מן השוטרים שנפצעו בפיגוע.