חברון: צעירה פלסטינית נעצרה בדרכה לפיגוע

ערנותה של לוחמת מג"ב המוצבת בכניסה למערכת המכפלה מנעה פיגוע: צעירה פלסטינית שעוררה את חשדה נעצרה ובחיפוש על גופה נמצאו שלושה סכינים. בחקירתה טענה כי רצתה לדקור אנשי ביטחון. מפקד מג"ב בגזרה: "ערנותה ומקצועיותה של הלוחמת מנעו את הסלמת האירוע"

הסכינים שנתפסו על גופה של הפלסטינית (דוברות משטרת ישראל)

ערנותה של לוחמת מג"ב הביאה לסיכול פיגוע נגד אנשי כוחות הביטחון בחברון: צעירה פלסטינית בשנות ה-20 לחייה, שהגיעה לאחת מהכניסות למערת המכפלה, עוררה את חשדה של הלוחמת שעצרה אותה. בחיפוש על גופה נמצאו שלושה סכינים בגדלים שונים ובחקירתה טענה כי תכננה לבצע פיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

הצעירה, המתגוררת בעיר, עשתה דרכה מהקסבה לעבר עמדת משמר הגבול. עם הגעתה למחסום הבידוק, עוררה הפלסטינית את חשד אחת הלוחמות בעמדה, וזו החליטה לבצע בידוק וביצעה "נוהל מעצר חשוד"

בחיפוש על גופה של הצעירה נמצאו שלושת הסכינים ומתחקור ראשוני עולה, כי היא הגיעה במטרה לבצע פיגוע דקירה כנגד הכיבוש לטענתה. על פי החשד, מטרתה הייתה לדקור את אחד מאנשי כוחות ביטחון במקום. עוד עולה כי הצעירה הפלסטינית נעצרה לפני כשנה בגין ניסיון לביצוע פיגוע דקירה. היא אף ריצתה על כך עונש מאסר, שאותו סיימה לפני חודשים ספורים.

סגן ניצב אליהו צפריר, מפקד גדוד המערה של מג"ב אמר בעקבות האירוע: "ערנותה ומקצועיותה של הלוחמת מנעו את הסלמת האירוע, ואפשרו לסכל את כוונותיה מבעוד מועד. החשודה נעצרה ונלקחה לחקירות והמשך טיפול במחוז ש"י".