חולי סמארטפון: החיילים גולשים פי 2

הצבא צועד על הטלפון החכם שלו. כך לפחות על פי סקר שנערך בקרב חיילי צה"ל ומעלה של-90% מהם יש סמארטפון. החיילים לפי הסקר גולשים דרך הסמארטפון פי 2 מכלל האוכלוסייה, ומי מסמס יותר - חיילים או חיילות?

מסמסים בירוק (נטו נט דיגיטל, שי עגיב)

מסמסים וגולשים בירוק: סקר חדש מעלה כי חיילי צה"ל גולשים בסלולר פי 2 משאר האוכלוסייה בישראל. עוד עלה כי לא פחות מ-90% מהחיילים מחזיקים בטלפון חכם, סמארטפון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהסקר שערכה חברת "פלאפון" יחד עם מועדון "יותר" של האגודה למען החייל, עולה עוד כי האייפון והגלקסי ממש נלחמים ראש בראש אצל החיילים, כאשר 40% העידו שיש ברשותם גלקסי ואילו 39% העידו שהם מחזיקים אייפון. רוב החיילים, 68%, העידו כי הטלפון הנייד זה הדבר הכי חשוב שהם לוקחים לצבא. זאת, לפני כומתה (14%), דיסקית (9%) וכרטיס אשראי (4%).

לפי הסקר, הפעולה הכי נפוצה שמבוצעת על ידי 90% מהחיילים היא משלוח SMS. חיילות מסמסות פי 2 יותר מחיילים, כאשר 43% מהן העידו שהשימוש העיקרי שלהן בסמארטפון הוא הודעות SMS לעומת 19% מהחיילים. 79% העידו שהם בעיקר מאזינים למוסיקה, ו-75% גולשים ברשתות החברתיות.

הסקר נערך בחודש יוני על ידי חברת אקספרטו, בפאנל האינטרנטי של חברת אי-פאנל, בקרב 300 חיילים בגילאי 18-22 מכל רשתות הסלולר, המהווים מדגם מייצג של ציבור החיילים בישראל.