הודחו מפקדי החייל שנתלה על רכבת ונהרג

מפקד חיל הים הדיח מתפקידם את מפקד הספינה, שבה שירת החייל חנן ממן שנתלה על רכבת נוסעת נפל ונהרג - ואת סגנו. התחקיר שנערך בצה"ל העלה כי בלילה שלפני התאונה הקשה, השתתף ממן במסיבה בבסיס בה שתו החיילים משקאות אלכוהוליים – בניגוד לנהלים

מפקדי הספינה הודחו. ארכיון (חדשות 2)

מפקד חיל הים החליט להדיח מתפקידם את מפקדי הספינה שבה שירת החייל חנן ממן, שנתלה על רכבת נוסעת, נפל ונהרג ביום חמישי האחרון - בדרכו מהבסיס לביתו. התחקיר שנערך בצה"ל העלה כי בלילה שלפני, השתתף ממן במסיבה שבה שתו החיילים משקאות אלכוהוליים בניגוד לנהלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 באינטרנט

גורם צבאי מסר כי בשנה האחרונה הנהיג מפקד חיל הים אלוף רם רוטברג מלחמת חורמה בתופעת שתיית האלכוהול ובמסגרת כך נעשו פעולות רבות בחיל על מנת לחדד את האיסור על שתיית אלכוהול במהלך שבוע הפעילות.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "צה"ל משתתף באבלה הכבד של משפחת ממן. מתקיימת חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו הממצאים לחוות דעת של הפרקליטות הצבאית. במקביל, ננקטו צעדים פיקודיים כנדרש".

ממן, ששירת כלוחם בחיל הים, נמצא ביום חמישי מוטל ללא רוח חיים על הפסים שבין תחנות אשדוד ואשקלון, לאחר שנתלה על קרונות הרכבת, מעד - ומת.

הנציח את רגעיו האחרונים בטלפון הנייד

במשטרת אשקלון התקבל בסוף השבוע שעבר דיווח על מה שנראה היה כמו התאבדות לאחר שהחייל נמצא מוטל על פסי הרכבת. חוקרי המשטרה שהגיעו לזירה חשדו כי הוא ניסה והצליח לשים קץ לחייו - אולם לאחר שאספו מידע מבני משפחתו וביררו האם היו סיבות כלשהן שהיו יכולות להוביל אותו למעשה הקיצוני, הגיעו למסקנה כי לא כך הדבר.

לאחר שסרקו את קרונות הרכבת שבהם שהה ממן טרם מותו, גילו החוקרים את הטלפון הסלולרי שלו - שבו הונצחו הרגעים האחרונים בחייו שגם הסבירו מה ככל הנראה קרה שהוביל אותו אל פסי הרכבת ללא רוח חיים.

כשהשוטרים צפו בסרטונים שתיעד ממן הם נדהמו לגלות כי הוא צילם את עצמו תלוי בין שמיים וארץ מחוץ לרכבת, אוחז במוט הברזל שבין קטר הרכבת לקרון - זאת מבלי שאף אחד שם לב שהרכבת דוהרת וחייל תלוי בין הקרונות. לאחר שהרכבת הגיעה להצטלבות דרכים סמוך לאשקלון, ממן איבד את האחיזה, מעד מהרכבת - ונהרג במקום.

בחקירתם גילו השוטרים שמה שהוביל את החייל אל מותו פסי הרכבת הוא העובדה שזינק עליה לאחר שכבר החלה לנסוע. החייל שכח ברכבת את תיקו האישי, ולאחר שזו כבר החלה לעזוב את תחנת אשדוד לכיוון אשקלון - זינק עליה בתקווה שיצליח להיכנס ולהשיב אליו את התיק עם המסמכים החשובים. אלא שהמעשה הנועז הסתיים בטרגדיה שהובילה למותו.