נעצר חשוד ב"תג מחיר" במנזר השתקנים; מעצרו הוארך ב-3 ימים

המשטרה עצרה צעיר מבני ברק בחשד שהוא זה שביצע את השחתת מנזר השתקנים בלטרון בשנה שעברה. במקום רוססו כתובות בגנות הנצרות ובהן "ישוע קוף" והוצתה דלת הכניסה. מעצרו הוארך ב-3 ימים

כעשרה חודשים אחרי המעשה, נתפס חשוד: יחידת 433 של המשטרה עצרה צעיר תושב בני ברק בחשד שהצית וריסס כתובות נאצה בגנות הנצרות במנזר השתקנים בלטרון בספטמבר בשנה שעברה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הצעיר, משה אורבך, בן 22 מבני ברק, חשוד בעבירות של השחתת פני מקרקעין, הצתה, קשירת קשר ושיבוש הליכי חקירה. לאחר הדיון בהארכת מעצרו שנערך הבוקר בבית משפט השלום בראשון לציון, נקבע כי אורבך יישאר במעצר עד ליום חמישי הקרוב.

ההשחתה במנזר כללה הצתה של דלת הכניסה העשויה מעץ, וריסוס הכתובות "ישו הוא קוף", "רמת מגרון" ו-"ערבות הדדית". מי שהבחין בכתובות ובאש היו הנזירים במקום, שמיהרו להזעיק את המשטרה.

האירוע בוצע סביב פינוי ההתנחלות מגרון, ולאחר הפרסום כי במערכת הביטחון נערכים לניסיונות של צעירי "נוער הגבעות" לבצע פעולות תג מחיר בכפרים ערביים כ"נקמה" על פינוי מגרון.

לאחר המעשה התקשו אנשי המנזר להבין את המניע. "לא היו סימנים שמשהו כזה צריך לקרות. אין לנו אויבים, אין לנו סכסוכים עם אף אחד", הדגיש אז אב המנזר לואיס וואהבה. "אנחנו מחנכים שיהיה שלום בעולם, שיהיה פחות מתח בין האזרחים והתושבים במדינה הזאת. מי שאחראים הם המנהיגים, ההורים המורים שהם אחראים על החינוך. אם לא מחנכים צעירים וילדים לתת כבוד אחד לשני לדעת שכולנו שווים, אם לא מחנכים אותם זה מה שקורה - וזה יימשך, מזה אני מפחד".