צוללים בלבן: צפו בלוחמי הצוללות של חיל הים

לאחר כשנה וארבעה חודשים של אימונים גופניים ונפשיים מהקשים ביותר בצה"ל הכוללים שלושה שלבי הכשרה, יצעדו היום על רחבת המסדרים בוגרי הקורס שישובצו בקרוב לתפקידים השונים במערך הצוללות של הצבא. כך זה נראה

על רחבת המסדרים יצעדו היום (א') מסיימי קורס צוללן של חיל הים - אחד המסלולים הקשים והמפרכים בצה"ל. הבוגרים ישובצו בשייטת הצוללות - בניתוק מוחלט מן העולם החיצון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הטקס יתקיים במעמד מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג, מפקד בסיס חיפה, תת-אלוף אליהו שרביט ומפקדים נוספים בחיל. הקורס הינו קורס התנדבותי, מאתגר, מקצועי וערכי, שנמשך שנה וארבעה חודשים, מכיל שלושה שלבי הכשרה ובסיומו יוענקו לבוגרים הטריים דרגות סמל וסיכת הצוללן הנחשקת.

סיום הקורס. ארכיון (דובר צה"ל)

בשבוע הקרוב עתידים הבוגרים להשתלב ולאייש את תפקידי הלחימה בצוללות החיל, בהתאם למגמה המקצועית שאליה שויכו: חלקם ישובצו לתפקידים הכוללים הפעלה של מערכות השטה, אחרים ישובצו לתפקידי ניווט, חשמלאות, מערכות נשק וסונאר.

מנתוני דובר צה"ל עולה כי כמחצית ממסיימי הקורס מתגוררים בקרבת הים או הכנרת - והם הבנים הצעירים במשפחתם. מעל 70% מהם עוסקים בספורט באופן מקצועי. נתון נוסף שעולה מניתוח הבוגרים הוא כי 64% מתגוררים בערים הגדולות ו-12% מהם מתגוררים בקיבוץ.