נתניהו בטקס סיום קורס טיס: "פעלנו השנה בגזרות גלויות ונסתרות"

רה"מ נאם בטקס סיום קורס טיס ואמר כי "מי שצריך לדעת שאנחנו לא רק מדברים, אלא גם עושים – יודע זאת". שר הביטחון יעלון לטייסים: עליכם להיות מוכנים לפעולה תוך זמן קצר

יעלון למסיימי קורס טיס: להיות מוכנים לעפ (אתר חיל האוויר)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא הערב (ה') דברים בטקס סיום קורס טיס ואמר כי "בשנה האחרונה פעלנו בגזרות רבות, חלקן גלויות וחלקן נסתרות". שר הביטחון יעלון לטייסים הטריים: "עליכם ועל חבריכם לחיל להיות מוכנים תוך זמן קצר לרגע בו תידרשו להפעיל את יכולותיכם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתניהו אמר בנאומו כי ''חיל האוויר ערוך ודרוך לכל משימה שתוטל עליו, קרובה או רחוקה, ומי שצריך לדעת שאנחנו לא רק מדברים, אלא גם עושים - יודע זאת". ראש הממשלה ציין כי "בשנה האחרונה פעלנו בגזרות רבות, חלקן גלויות וחלקן נסתרות - בכולן הושגה המשימה על ידי טייסי ונווטי חיל האוויר''.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נאם גם הוא והדגיש את הצורך של צה"ל וחיל האוויר להיות מוכנים כל העת להגיב להתפתחויות באזור.

"שמי מדינת ישראל מכוסים גם בימים אלה בענני איומים ואתגרים, קרובים ורחוקים", אמר. "אנו מתמודדים מול ארגוני טרור כמו חמאס והג'יהאד האסלאמי, אשר פועלים כל העת להתחמש וביום פקודה להפר את השקט של תושבי הדרום, כפי שקרה רק השבוע, לא הרחק מכאן; מול חיזבאללה מחרחר המלחמה בגבול הצפון, ומול משטר נטול עכבות הטובח באזרחיו בסוריה".

פרס: לחיל האוויר יכולת להתמודד עם האתגרים

הוא הזכיר גם את בחירתו של נשיא אירן החדש ואמר כי למשטר החדש שאיפות ישנות - "להוסיף לדהור לעבר השגת נשק גרעיני ולאיים על גורל הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, על האזור ועל העולם המערבי כולו".

נשיא המדינה שמעון פרס אמר במהלך הטקס: "אתם תאחזו בהגה המטוס שהוא גם הגה ביטחון המדינה המגן על ארצו והמבטיח את רקיעו. ישראל ניצבת היום בפני אתגרים לא פשוטים ולא מעטים. יש לצה"ל, ובראשו לחיל האוויר, את היכולת להתמודד עם האתגרים והאיומים האלה".