שבע שנים לחטיפה: חמאס מציג תמונות חדשות של גלעד שליט

בחמאס מציינים שבע שנים לרגל חטיפתו של גלעד שליט ממעבר כרם שלום ולרגל האירוע מפרסמים סרטון חדש ובו תמונות שטרם נראו מההכנות האחרונות של שליט - רגעים לפני השחרור

שליט מתוך הסרטון (יוטיוב)

שבע שנים לאחר שנחטף, חמאס משחרר תמונות חדשות של גלעד שליט - רגע לפני ביצוע עסקת חילופי השבויים. בסרטון שהועלה לאתר האינטרנט של חמאס, נראה שליט ברגעים האחרונים במקום שבו הוסתר, כשהוא מתכונן להעברתו לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

צפו בסרטון החדש שפרסם חמאס:

הסרטון נפתח בסדרת תמונות של חיילים ישראלים שנחטפו החל מסוף שנות ה-80 על ידי מחבלים: אבי סספורטס, אילן סעדון, אלון קרואני, שחר סימני, ירון חן ונחשון וקסמן. בהמשך נראה גלעד שליט כשהוא סוגר את כפתורי החולצה המפורסמת, עמה השתחרר מהשבי והופיע בריאיון הראשון בטלוויזיה המצרית.

שליט בסרטון שפרסם חמאס (יוטיוב)
בתמונה נוספת נראה שליט כשהוא ישוב על כיסא בתוך חדר וקושר את שרוכי נעליו. לאחר מכן הוא נלקח על ידי שני שומרים חמושים ורעולי פנים, ובהמשך הוא נראה בתמונות מוכרות - כשהוא מובל על ידי רמטכ"ל חמאס אחמד ג'עברי, שחוסל לאחר מכן ביריית הפתיחה למבצע "עמוד ענן".

הסרטון נחתם בכיתוב: "התחלנו במטרה ונגיע לסוף".

בחודשים האחרונים: שליט מגייס מיליונים לישראל

בחודשים האחרונים שליט כמעט שאינו נמצא בארץ. מי שישב בשבי חמאס במשך חמש שנים נוסע מטעם ברחבי העולם, מברזיל ועד אוסטרליה, ומגייס כספים רבים, מיליונים - למען ישראל.

לכל מקום אליו הוא מגיע הוא נושא נאום קצר. הנוסח כמעט קבוע: "למרות הבדידות שחוויתי במשך תקופת שהייתי בשבי, שאבתי כוחות מתוך הידיעה שכל היהודים בארץ וברחבי העולם לא שכחו אותי". בבואנוס איירס פנה לקהל בתודה: "אני רוצה להודות לכולכם על שנצרתם אותי בלבכם במשך אותן שנים ארוכות וקשות של שבי". ובמלבורן אמר: "בזכות הידידות והתמיכה של הקהילה הזאת אני עומד כאן היום. אנו ממשיכים לתמוך בישראל למען הדור שלנו והדורות הבאים".

בקהל יושבים לא אחת גם יהודים שפעלו נמרצות למען שחרורו של שליט. המילים שלו פותחות את הלב ואת הכיס - כל נאום שווה מיליונים לקופת המדינה. אלברט מוסקוביץ, נשיא הקרן המתרימה בברזיל, בירך על שחרורו של שליט מהשבי ועל ביקורו: "זה היה חלום שהתגשם, חלום של המדינה היהודית. כל הקהילות היהודיות מאוחדות, כל האנשים שמחים ומאושרים".

לאחרונה חזר גלעד שליט משבועיים וחצי בארגנטינה, אורוגוואי וברזיל. לפני זה, בחודשים מרץ ואפריל היה בשוויץ, ניו זילנד ואוסטרליה, ועבר בין הקהילות היהודיות. הוא אינו מקבל כסף עבור הנסיעות האלה, אבל קרן היסוד מממנת את ההוצאות עבורו ועבור בן לוויה. בברזיל קיבל גלעד מתנות, בידיעה שהוא חובב כדורגל - את החולצות של ארבע הקבוצות הגדולות של ריו.