ראש הממשלה נתניהו בתרגיל בצפון: "להכניס פחד מוות באויבים"

נתניהו הגיע עם שר הביטחון יעלון לתרגיל של חטיבת גולני והבהיר כי "הסביבה נפיצה וצריך להיות ערוכים". הוא אמר ללוחמי החטיבה החומה: "צריך להכניס פחד מוות באויבים, רק ככה מנצחים"

ראש הממשלה נתניהו, הבוקר בתרגיל (קובי גדעון, לע"מ)

עם העין צפונה: ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הביטחון משה (בוגי) יעלון הגיעו היום (ד') לביקור בתרגיל חטיבת גולני שנערך בצפון. נתניהו הזהיר מנפיצות הגזרה, אך הבהיר: "צה"ל מוכן לכל תרחיש".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"התרגיל שאנחנו עושים פה לא תיאורטי. המציאות סביבנו משתנה במהירות עצומה - היא נפיצה והיא דינאמית ואנחנו צריכים להיות ערוכים בהתאם", אמר נתניהו. "מה שאני התרשמתי ממנו פה בביקור נוסף, בתרגיל החטיבתי של גולני, זה שאנחנו נעים עם הזמן בשילוב יוצא מן הכלל של מפקדים, חיילים וטכנולוגיה".

ראש הממשלה הבהיר כי ישראל צריכה להיות ערוכה לשנות מצב ולהכתיב מצבים בהתאם להתפתחויות. "אני מתרשם שאנחנו נמצאים שם. איננו מחפשים לאתגר אף אחד, אבל אף אחד לא ייפגע במדינת ישראל, בלי שיהיה מענה ומענה חזק והחלטי", אמר נתניהו. "החיילים פה מתרגלים את האפשרויות השונות ואני רוצה להעביר לכם מניסיון - דעו לכם - ששדה הקרב זה ממלכת אי הוודאות. כמה שלא נתרגל, ונתאמן ונתכנן, זה ממלכת אי הוודאות".

במסוק בדרך לתרגיל (דני קושמרו)

יעלון: מוכנים ונחושים לפעול במלוא העוצמה

נתניהו אמר ללוחמי גולני: "הרצון לנצח והיכולת לשבור את היריב ולהכניס בו ברגע המכריע פחד מוות. ככה מנצחים מערכות. אני מקווה שלא ינסו אותנו, אבל אם ינסו אותנו אני בטוח שנעמוד בכל אתגר. אני רוצה לברך אתכם, המפקדים והחיילים שאתם נכונים לכל אתגר".

התרשמו מהציוד. נתניהו ויעלון (קובי גדעון, לע"מ)

נתניהו במסוק - משקיף מלמעלה (קובי גדעון, לע"מ)

שר הביטחון יעלון הביע התרשמות מרמת הכשירות, המוכנות והיכולת של הלוחמים. "גולני, כמו יחידות לוחמות אחרות בצה"ל, עשויה למצוא עצמה נקראת למערכה בלוח זמנים קצר, ולכן לאימון הזה, כמו לאימונים אחרים בימים אלו, יש משמעות מיוחדת, בעת הזו ובגזרה הזו", אמר. "לא נסבול הפרה של ריבונותנו או פגיעה בחיילים ואזרחים, גם בגזרה הזו, מרצועת עזה ובגזרות אחרות. אנחנו מוכנים ונחושים לפעול במלוא העוצמה".