תרגיל פתע רחב היקף בצה"ל

מהמטכ"ל ועד לחיילים בשטח, הצבא יצא אתמול לתרגיל רחב היקף שכלל מספר תרחישים במוקדים שונים שהצריכו את היחידות השונות לשתף פעולה ולהתמודד עם תזוזה ממקום למקום. התרגיל נערך בהפתעה גמורה, כשגם קציני המטכ"ל לא ידעו כולם על קיומו

ראיתם אתמול הרבה רכבים צבאיים בכבישים ומסוקים של חיל האוויר בשמיים? לא נפתחה מלחמה, התנועה הייתה תוצאה של תרגיל פתע רחב היקף בצבא: אתמול החל משעות הבוקר דימו בצה"ל פריצה של מספר אירועים רחבי היקף, במקביל, כדי לבחון את התפקוד של היחידות השונות בצבא, ביחד ובנפרד. התרגיל נפתח בהפתעה גמורה, לאחר שנשמר בסוד במשך תקופה ארוכה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

התרגיל כלל את כל שדרת הפיקוד הצה"לית, כשגם המטכ"ל הופתע מקיומו. לצורך התרגיל נבנו תרחישים בהם ידיעות מודיעיניות מובילות להתרחשויות בשטח, להזנקת יחידות למקומות שונים בצורה בה אף יחידה לבדה לא יכולה לספק פתרון מלא לתרחיש, כך שהיחידות אולצו לשתף פעולה ביניהן.

התרגיל בין השאר בדק האם הפקודות הקיימות בצבא עדיין רלוונטיות ומעודכנות, האם היחידות הצבאיות השונות מסוגלות להתמודד עם המצבים הקשים שתורגלו, היכולת של הצבא להתנייד מאירוע לאירוע באופן מהיר ויעיל וגם את היכולת של המטכ"ל לפקח על המצב בכללותו.

גורם צבאי אמר לחדשות 2 באינטרנט שבעיית המשילות במצרים ומלחמת האזרחים המתמשכת בסוריה מציבים אתגר בפני הצבא, כשאיומים ישנים נעלמים מעל ישראל אך במקומם עולים אתגרים חדשים מהגבולות הלא יציבים. מסקנת התרגיל הייתה שיש לצבא מה לשפר, אך בסך הכל מבחינה אסטרטגית הצבא פעל כפי שמצופה ממנו.