ניצב מני יצחקי ימונה לראש אגף חקירות

אחרי תקופה ארוכה של ויכוחים יצא עשן לבן: ניצב מני יצחקי ששימש כראש יחידת החקירות לה"ב 433 יחליף בתחילת אוגוסט את ניצב יואב סגלוביץ' בתפקיד שנחשב שני בחשיבותו ורגישותו רק למפכ"ל המשטרה

תפקיד חדש. ניצב מני יצחקי, ארכיון (חדשות 2)

השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' החליט לקבל את המלצת מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו ולמנות את ניצב מני יצחקי לתפקיד ראש אגף חקירות ומודיעין הבא של משטרת ישראל. בכך באה לסיומה אחת המחלוקות המתמשכות של בשר והמפכ"ל שנידונה רבות גם באמצעי התקשורת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ניצב יצחקי ייכנס לתפקידו החדש בתחילת אוגוסט ויחליף את ניצב יואב סגלוביץ' שיפרוש מהשירות לאחר יותר מ-30 שנים. בתפקידו האחרון כיהן סגלוביץ' ארבע שנים וחצי.

ההחלטה על המינוי התבצעה כאמור בעצה אחת של השר והמפכ"ל. בתחילה חיפשו אהרונוביץ' ודנינו מועמדים הן מבין שורות המשטרה והן מבחוץ ובכלל זה מהפרקליטות ובביהמ"ש. בשלב מסוים השר סבר כי משלא נמצא מישהו מבחוץ, צריך לאתר אדם משורות המשטרה בעוד המפכ"ל חשב צריך להמשיך ולחפש. בימים האחרונים יישרו שני האישים קו והחליטו כאמור על מינוי של מני יצחקי.  

עוזב ופורש מהמשטרה, ניצב סגלוביץ' (חדשות 2)

ניצב מני יצחקי כיהן בשורה של תפקידי מודיעין וחקירות, כיום הוא משמש כראש יחידת לה"ב 433 המרכזת את כל ניהול החקירות הארציות, לפני תפקידו זה היה יצחקי סגן מפקד מחוז ירושלים ואחר כך ממלא מקום מפקד המחוז לאחר שהמפקד, ניצב ניסו שחם, הושעה מתפקידו בחשד לביצוע עבירות מין.

"בהצלחה בתפקיד", יצחקי והמפכ"ל דנינו, אר (חדשות 2)

את יצחקי יחליף בתפקיד ראש לה"ב 433 ניצב משה ארביב ששימש עד כה נציג משטרת ישראל בארה"ב. ארביב יחזור ארצה מוושינגטון ויתמנה לתפקיד גם כן בראשית אוגוסט.