שוב: פצצת מרגמה מסוריה נחתה בגולן

מקרה נוסף של זליגת הלחימה בסוריה לשטח ישראל: בשעות הלילה התפוצצה במרכז הגולן פצצת מרגמה שנורתה ככל הנראה במסגרת הלחימה בין המורדים לכוחות הממשל בסוריה. כוחות של הנדסה קרבית ניטרלו את הנפץ. איש לא נפגע

לחימה בגבול ישראל-סוריה, ארכיון (גדעון וקנין)

זליגה נוספת ממלחמת האזרחים בסוריה לתוך שטח ישראל: פצצת מרגמה שנורתה במהלך הקרבות בין המורדים לכוחות אסד התפוצצה בשטח פתוח בגזרה המרכזית של רמת הגולן. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע התרחש בחצות וחצי, כשקול נפץ נשמע באחד היישובים הסמוכים לגדר הגבול ברמת הגולן. כוחות סיור של צה"ל שהוזעקו למקום גילו את הנפל, וניטרלו אותו. בשעות האחרונות מתנהלים קרבות בסוריה באזור הגבול, ומשם ככל הנראה נורתה הפצצה שלא כוונה לשטח ישראל.

זו אינה הפעם הראשונה שאירוע כזה מתרחש ברמת הגולן. בחודש אפריל השנה התפוצץ פגז שנורה משטח סוריה באזור תל פארס שבמרכז הרמה. לא היו נפגעים או נזק. גורמים במערכת הביטחון העריכו גם אז כי מדובר בירי תועה במסגרת המלחמה בין המורדים לכוחות אסד.

מיד לאחר מכן נפתחה אש גם לעבר סיור של צה"ל שנע סמוך לגבול באזור תל חזקה, ליד עין זיוון. גם במקרה הזה לא היו נפגעים. בתגובה לירי לעבר הסיור, ירו טנקים של צה"ל לעבר מקור הירי וזוהתה פגיעה מדויקת במטרה. צה"ל העביר הודעה בנושא לגורמי האו"ם. גורם בפיקוד צפון אמר כי אותו מקור ירה כבר כמה פעמים בעבר לשטח ישראל.