נעצרו 3 מעורבים בפיגוע בקבר יוסף

הותר לפרסום: שירות הביטחון הכללי עצר שלושה פלסטינים שהיו מעורבים בביצוע פיגוע הירי בקבר יוסף, שבמהלכו נרצח בן יוסף לבנת ז"ל ונפצעו עוד 5 ישראלים. השלושה השתחררו מהכלא הפלסטיני לאחר שריצו תקופת מאסר של שנתיים

בן יוסף לבנת ז"ל, ארכיון (חדשות 2)

שירות הביטחון הכללי הודיע היום (ד') כי עצר במהלך חודש מאי האחרון שלושה פלסטינים בחשד שהיו מעורבים בביצוע פיגוע הירי סמוך לקבר יוסף בשכם באפריל לפני שנתיים. בפיגוע נרצח בן יוסף לבנת ז"ל - אחיינה של השרה לימור לבנת, וחמישה ישראלים נוספים נפצעו בעת ששהו במתחם התפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי הודעת שירות הביטחון הכללי, שלושת החשודים - נואף פהד נואף בני עודה מהכפר טמון, ואאל חסין מוחמד דאוד מקלקיליה, ותרכי ד'יאב תרכיז וארעה מהכפר אל-בירה - הם פעילים במנגנוני הביטחון הפלסטיניים. השלושה נעצרו ונחקרו, לאחר שסיימו לרצות תקופת מאסר של שנתיים בכלא של הרשות הפלסטינית.

שני פעילים נוספים שלקחו חלק בפיגוע הירי, טרם נעצרו. אחד החשודים עדיין מרצה עונש מאסר שנגזר עליו על ידי בית המשפט הפלסטיני, ואילו שותפו למעשה מסתתר במבנה מנגנוני הביטחון.

החשודים תיאמו גרסאות לפני משפטם ברשות הפלסטינית

החשודים שנתפסו (תקשורת שב"כ)
בחקירת המעורבים עלה, כי בטרם נחקרו על ידי אנשי הרשות הפלסטינית, תיאמו השלושה את הגרסאות שהציגו לחוקרים. בנוסף, לאחר ביצוע הירי, חברי החוליה פיזרו אבנים על הכביש בקרבת מקום, על מנת לייצר מצג שווא שיודו לעברם אבנים במהלך האירוע וכי מדובר בהגנה עצמית.

עוד עולה כי לאחר שנעצרו והוחזקו בכלא ג'ניד שברשות הפלסטינית, חברי החולייה נעזרו בקצין האחראי על הביטחון בכלא. הקצין פצע את רגליו של אחד החשודים על מנת לייצר "ראייה" שתתמוך בגרסתם שפעלו מתוך הגנה עצמית.

המתפללים נכנסו למתחם ללא אישור

בן יוסף לבנת שנרצח בפיגוע הירי היה בן 25 במותו. לבנת, אב לארבעה, נהרג במקום כתוצאה מהירי וחמישה נוספים נפצעו מאש שנפתחה לעבר מתפללים סמוך לקבר יוסף. מחקירת האירוע עולה כי הישראלים שנורו הגיעו למקום ללא אישור הצבא ובדרכם לקבר, נפתחה לעברם אש על ידי שוטרים פלסטינים.

קבוצת המתפללים הגיע בשעות הבוקר ביום הפיגוע במטרה לערוך תפילה בקבר יוסף. הם הגיעו בשלוש מכוניות לעבר הקבר, וכשנכנסו למתחם פגשו בשוטרים פלסטינים שככל הנראה פתחו בירי באוויר בכדי להזהיר אותם מהסכנה במקום ואולי אף להניס אותם.

למרות זאת, חלק מהמתפללים נכנסו למתחם הקבר בכדי להתפלל וכמה נשארו במכוניות והצטרפו לאחר זמן קצר. על פי עדויות המתפללים, נפתחה אש ישירה לעבר המכונית ונפגעו חמישה מהם. לאחר הירי, הם המשיכו בנסיעה אל מחוץ לעיר ושם הגיעו לבסיס צבאי סמוך. אמבולנסים של מד"א העניקו להם טיפול רפואי, רופא קבע את מותו של לבנת, ואילו השאר פונו לבית החולים.