האו"ם: מספר החיילים בגולן יגדל

מועצת הביטחון צפויה לאשר תוספת חיילים לכוח הבינלאומי הפועל ברמת הגולן. "קיימת תמיכה חזקה ביוזמת המזכ"ל להגדיל את מספר החיילים הפועלים באזור", הסביר שגריר בריטניה, הנשיאה התורנית במועצה. במקביל, ממשלת פיג'י הודיעה כי תשלח את חייליה לאזור, לאחר שאוסטריה משכה את חייליה מהכוח הבינלאומי הפועל בגולן

מועצת הביטחון של האו"ם צפויה להגדיל מספר החיילים הפועלים במסגרת הכוח הבינלאומי המוצב באזור רמת הגולן. נשיא המועצה, הבהיר כי צפוי רוב בקרב המדינות החברות להצעה לשלוח חיילים נוספים לאזור, זאת על רקע ההתפתחויות הביטחוניות האחרונות בגבול סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות AP דיווחה כי מארק הייל גרנט, שגרירה של בריטניה באו"ם העומדת כעת בראש מועצת הביטחון, הבהיר כי קיים רוב להצעה להגדיל את מספר החיילים שפועלים ברמת הגולן. "ישנה תמיכה חזקה במועצה לשלוח חיילים נוספים", אמר השגריר.

במסגרת היוזמה המקורית שהביא מזכ"ל האו"ם באן קי מון בפני מועצת הביטחון יורחב מספר החיילים הפועלים במסגרת הכוח הבינלאומי מ-913 ל-1250. גרנט הבהיר בהודעתו כי רוסיה וארצות הברית מעוניינות להמשיך ולחזק את המנדט שניתן לכוח שהוקם בשנת 1974 לאחר מלחמת יום הכיפורים.

פיג'י תחליף את האוסטרים

דבריו של השגריר הבריטי נאמרו כשבוע לאחר שאוסטריה השיבה את חייליה הפועלים במסגרת הכוח הבינלאומי. ההחלטה על ההמהלך התקבלה בממשלת אוסטריה לאחר שעמדות חייליה נפגעו במהלך הלחימה בין צבאו של הנשיא בשאר אסד לבין כוחות המורדים. בתוך כך, הודיעה ממשלת פיג'י כי תשלים את החסר ותשלח את חייליה כבר בחודש יולי לאזור במקום הכוחות האוסטרים שעזבו את רמת הגולן.