נתניהו: "נפעל בעוצמה נגד מבצעי תגי מחיר"

בעקבות השחתת המכוניות וריסוס כתובות הנאצה באבו גוש אמר רה"מ כי "זה נגד הערכים של העם שלנו ושל המדינה שלנו". המפכ"ל דנינו הבטיח שיהיו מעצרים בקרוב: "מעשים כאלה יכולים להצית ולהדליק לא רק את מדינת ישראל, אלא הרבה מעבר". הנשיא פרס: "התנהגות גזענית המהווה חציית קו אדום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו הצטרף לשורת המגנים את פעולת התג מחיר הלילה באבו גוש ואמר כי "זה נגד הערכים של העם שלנו ושל המדינה שלנו". מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו הבהיר כי המשטרה מקצה משאבים גדולים לטיפול בתופעה ואמר: "בקרוב נראה מעצרים". נשיא המדינה שמעון פרס שוחח עם ראש מועצת אבו גוש ואמר לו: "זוהי התנהגות גזענית המהווה חציית קו אדום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בפתח פגישתו עם יו"ר הסוכנות היהודית נתן שרנסקי בנושא קידום חינוך יהודי בתפוצות התייחס נתניהו להשחתת המכוניות וריסוס הכתובות "ערבים החוצה" ו"גזענות או התבוללות" ואמר: "מה שקרה היום באבו-גוש זה נגד מצוות היהדות, זה נגד הערכים של העם שלנו ושל המדינה שלנו. רק השבוע אנחנו העברנו החלטות שמאפשרות לנו לפעול בעוצמה נגד האנשים שמבצעים את הפשעים הללו ואנחנו נעשה את זה במלוא העוצמה".

הכתובת שהתגלתה באבו גוש (חתאם איברהים)

גם המפכ"ל הבטיח טיפול נחוש ואמר כי המשטרה הציבה את המאבק בתופעת התג מחיר במקום מאוד גבוה בסדר העדיפות. "אנשים לא מבינים שזה לא הריסוס והכתובת, מעשים כאלה יכולים להצית ולהדליק לא רק את מדינת ישראל אלא הרבה מעבר".

רב ניצב דנינו סיפר כי מי שמטפל בנושא זה הימ"מ והיחידות הארציות. "אנחנו מקימים עכשיו יחידה שתעבוד רק על הנושא הזה ואני אומר לכם באחריות - גם על האירוע מהלילה בקרוב נראה מעצרים", הדגיש.

אחת המכוניות שצמיגיהן נוקבו (חתאם איברהים)

ראש מועצת אבו גוש: יודעים שזו קבוצה קטנה שרוצה להרוס היחסים

על המאבק המתמשך בפעולות תג מחיר אמר דנינו כי "מספר כתבי האישום שהוגשו בשנה האחרונה בתחום הזה הגיע לשיא, אך זה עדיין מעט. נמשיך לעשות הרבה".

נשיא המדינה שמעון פרס שוחח בצהריים עם ראש מועצת אבו גוש סלים ג'אבר בעקבות השחתת המכוניות בכפר וריסוס הכתובות הגזעניות. פרס גינה את המעשים ואמר: "אירועי הלילה באבו גוש, ריסוס כתובות נגד תושבים, השחתת רכוש של עשרות מכוניות - זוהי התנהגות גזענית המהווה חציית קו אדום. אנו רואים בחומרה כל גילויי גזענות ופגיעה ברכוש".

ראש המועצה הודה לנשיא וביקש להעביר מסר של סובלנות וידידות. "מעשה זה של קבוצה קטנה לא ישנה את דרכם של תושבי אבו גוש. אנו אוהבי העם היהודי ואוהבים את המדינה. אנו יודעים כי מדובר בקבוצה קטנה אשר רוצה לקלקל ולהרוס את השכנות הטובה, אך אנו חזקים יותר מכולם".