האפליקציה שתכווין אותנו למקלטים בשעת מלחמה

כנראה שבקרוב יהיה קל יותר להגיע למקלט או למרחב המוגן בעת חירום. אפליקציה חדשה עליה עומלים בפיקוד העורף, תזהה את המיקום שלך ותכווין אותך למקלט. וגם: האם בקרוב נקבל ציוצים על טילים?

אפליקציה תכווין אותנו למקלט (חדשות 2)

פנה ימינה - למקלט: בפיקוד העורף שוקדים בימים אלה על פיתוח אפליקציה חדשה שתושק ככל הנראה בשנה הקרובה, ותכווין את התושבים למקלטים ולמרחבים המוגנים במרחב הציבורי - באמצעות GPS. כך, עם נפילת טיל, המנויים לאפליקציה החינמית יקבלו התרעה, שתכוון אותם לפי מיקום למרחב מוגן בזמן אמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האפליקציה, יוזמה של מחלקת אוכלוסיה בפיקודה של אלוף-משנה סיגל תדהר, תספק גם מידע בזמן אמת על תרגילים, צפירות, אזעקות ומידע כללי על התגוננות אוכלוסיה. היא ככל הנראה תתורגם לשפות נוספות למעט עברית.

"אנחנו עדיין לא יודעים איך זה ייראה, כי בימים אלה אנחנו עדיין עובדים על העיצוב", סיפר לחדשות 2 באינטרנט קצין בכיר בפיקוד העורף. "זה יכול לשנות לגמרי את פני הדברים בזמן מלחמה ולסייע מאוד לאזרחים."

למעט האפליקציה, בפיקוד העורף פועלים כדי לשדרג את עמוד הפייסבוק, היו-טיוב, והאינסטגרם שלהם. לצורך כך, הקימו לאחרונה מדור ניו-מדיה שידאג שעוד אנשים יהיו חשופים לתכני ברשת. "אנו מבינים עד כמה הפלטפורמה הזאת חשובה, ואחרי שנחזק את הפייסבוק, נחשוב על פתיחת טוויטר שיצייץ נפילות טילים וכדומה", הוסיף הקצין.