תמונות ראשונות: צפו במערכת שתגן על מטוסים מפני טילים

האיומים האוויריים על חברות התעופה הישראליות הולכים וגוברים בשנים האחרונות. מערכת חדשה בשם "מגן רקיע" אמורה לנטרל טילים לעבר מטוסי נוסעים וכבר הותקנה במטוס אל-על. המערכת זוכה לביקוש רב גם בקרב חברות תעופה זרות והוצגה בסלון האווירי בפריז. צפו בתמונות הראשונות של "מגן רקיע"

באל-אופ ואלביט משלימים בימים אלה את הניסויים האחרונים של "מגן רקיע". כשהטיל משוגר לעבר כלי הטיס, המערכת מסנוורת באמצעות קרן לייזר את הטיל, מסיתה אותו ממסלולו והוא מתפוצץ הרחק מהמטוס. "אנחנו סיימנו סבב ארוך של ניסויים, בסך הכל התוצאות טובות ואנחנו נמשיך לפי התכנית של הפרויקט", אמר עדי דר, מנכ"ל אל-אופ. "לא ירחק היום ונראה את זה מבצעי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

היום זה משמעותי יותר מתמיד. עשרות אלפי טילים נגד מטוסים שארגוני טרור ינסו לשגר לעבר מטוסי חברות התעופה הישראליות הוברחו לידיים עוינות בשנה האחרונה, מה שמצריך היערכות מיידית. "מטוסי הנוסעים יוכלו להמריא ולנחות מכל שדה תעופה אזרחי בעולם", הבהיר עדי דר והוסיף כי "אין לזה תקדים ואני חושב שבהיבט הזה זו פריצת דרך מהמעלה הראשונה".

"פריצת דרך מהמעלה הראשונה" (חדשות 2)

מדובר בפתרון ייחודי שפותח בישראל וכל עולם התעופה - האזרחי והצבאי - ממתין לו: מערכת גילוי וסינוור של טיל מאיים. הראשונים להצטייד הם מטוסי הנוסעים הישראלים שטסים לשורה של יעדים שרמת האיום בהם גבוהה. "מגן רקיע" מוצגת בסלון האווירי שנפתח היום בפריז וחברות תעופה רבות מבקשות להתקין אותה במטוסיהן.