המחליפים של האוסטרים בגולן: חיילים מפיג'י

לאחר שמאות החיילים האוסטרים עזבו את בסיסם בגבול ישראל-סוריה, בשל הקרבות העזים בין כוחות אסד למורדים, מצאו באו"ם מי ימלא את מקומם. כ-170 חיילים מקבוצת איי פיג'י באוקיינוס השקט יצטרפו לכוח שמירת השלום של האו"ם ויגיעו לגולן עד סוף החודש

באו"ם מצאו מחליפים לחיילי כוח שמירת השלום האוסטרים שעזבו את גבול ישראל סוריה בשבוע שעבר - חיילים מפיג'י. על פי הודעת הארגון, הם יגיעו לרמת הגולן עד סוף החודש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

כלי תקשורת בפיג'י דיווחו כי באו"ם אישרו שכ-170 חיילים מפיג'י יצטרפו לכוח אונדו"ף המוצב באזור המפורז שבין ישראל לסוריה ומפקח על שמירת הסכמי הפסקת האש בין המדינות.

יועץ צבאי של האו"ם אמר לעיתון בפיג'י שהנהגת המדינה הציעה לשלוח את חייליה, שיצטרפו ל-340 חיילים מהפיליפינים וכ-200 מהודו.

הקרבות סביב קוניטרה, ארכיון (גדעון וקנין)

האוסטרים עזבו: אי אפשר להבטיח את שלום החיילים

בשבוע שעבר עזבו עשרות חיילים אוסטרים שמשרתים את בסיסם שליד מעבר הגבול ונכנסו לישראל. כ-70 חיילים אוסטרים הגיעו לבסיס האו"ם בצידו הישראלי של הגבול, ובהמשך המריאו חזרה לאוסטריה מנמל התעופה בן גוריון.

בווינה נימקו את החזרת החיילים בקרבות שאירעו לפני כשבועיים, שבמהלכם נורתה אש גם על כוח שמירת השלום ברמת הגולן, שרבים מאנשיו אוסטרים. לטענת משרד החוץ האוסטרי, לראשונה נורתה גם אש ארטילרית בשטח המפורז בין ישראל לסוריה.

"זה חלק מאירועים שהולכים ומתגברים בחודשים האחרונים", אמרו במשרד החוץ האוסטרי. "המצב הביטחוני המידרדר הביא אותנו למסקנה שאי אפשר להמשיך ולהבטיח את שלומם של החיילים".