שת"פ ישראל-ארה"ב: "18 מטרות כימיות יותקפו בסוריה"

על רקע ביקורו של שר הביטחון יעלון בארה"ב, המגזן "טיים" חושף את שיתוף הפעולה העתידי בין ארה"ב לישראל - אם אסד ייפול. על פי הדיווח, התכנית כוללת: התקפות מהאוויר, כוח יבשתי והשמדת 18 מטרות כימיות במדינה

מטוסי חיל האוויר. ארכיון (AP)

לאחר שהבית הלבן הודיע כי נשיא סוריה אסד חצה את הקו האדום, ועל רקע פגישותיו של שר הביטחון יעלון עם בכירים במערכת הביטחון האמריקנית, המגזין "טיים" משרטט את שיתוף הפעולה בין ישראל לארה"ב - אם אסד ייפול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, ארה"ב וישראל תיאמו ביניהן מספר תרחישים כדי להשמיד את הנשק הבלתי-קונבנציונאלי של סוריה. בין היתר, יותקפו 18 מחסנים ואתרים בהם מאוחסן נשק להשמדה המונית. הפקידים הישראליים מסרו כי טרם הוחלט אם כוחות אמריקנים או ישראלים יפעלו וכיצד. במקביל, ארה"ב מתכננת לפריסת כוחות בשטח, כמו גם גלים של תקיפות אוויריות, כדי להבטיח כי המתקנים הכימים ינוטרלו לחלוטין.

גורמים בישראל אמרו למגזין כי שליחת מטוסי F-16 אמריקנים לירדן והצבת סוללות פטריוט במדינה מהווים מסר ברור לסוריה: "זה מציב כוח תקיפה ליד גבול סוריה, זו ממש קפיצה קטנה מהמפרץ".

נשיא סוריה אסד (AP)

הבוקר (ש'), שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הודה להייגל על שיתוף הפעולה הפורה בין שני הצבאות, ושוחח איתו על המשבר בסוריה: "הניצחון של בשאר אסד באל קוסיר אינו נקודת מפנה במלחמת האזרחים בסוריה, ואני לא מאמין שהוא במומנטום לנצח. הוא שולט רק ב-40% משטחה של סוריה. חיזבאללה מעורב בלחימה בסוריה וספג נפגעים רבים בקרבות, וככל הידוע לנו מדובר ביותר מאלף נפגעים. עלינו להיות מוכנים למלחמת אזרחים ארוכה עם עליות וירידות".