שר הביטחון יעלון: "הבחירות באירן לא יביאו לשינוי"

במהלך פגישה עם מזכיר ההגנה האמריקני הייגל בארה"ב, התייחס שר הביטחון לבחירות באירן ואמר כי הן לא יביאו לשינוי. "חמינאי הוא זה שיחליט מי הנשיא הבא. צריך להיות קשוחים יותר עם האירנים", הוא ציין. בינתיים, רוב למועמד המתון רוחאני

יעלון והייגל בפגישתם (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

על רקע היתרון היחסי למועמד המתון רוחאני בבחירות באירן, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שמבקר בימים אלה בארה"ב, מדגיש כי התוצאות לא יביאו לשינוי כלשהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"הבחירות באירן לא יביאו לשום שינוי. חמינאי הוא זה שיחליט מי הנשיא הבא. צריך להיות קשוחים יותר עם האירנים מבחינה דיפלומטית ומבחינת הסנקציות, ושיהיה ברור להם שהאופציה הצבאית נמצאת על השולחן", הוא אמר למזכיר ההגנה האמריקני צ'אק הייגל במהלך פגישתם.

הוא גם הדגיש את החשש של ישראל מהתקדמות תכנית הגרעין של טהרן: "אנו מודאגים ממה שאנחנו לא יודעים. ישנם סימנים להתקדמות אירנית בפרויקט כדי להפוך למדינת סף גרעינית, ואז זה יהיה תלוי בהם האם להפוך למדינה גרעינית".

"להפעיל לחץ על אירן" (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

יעלון והייגל על רקע ה-V-22 (אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

על סוריה: "להתכונן למלחמה ארוכה"

יעלון גם הודה להייגל על שיתוף הפעולה הפורה בין שני הצבאות, ושוחח עם איתו גם על המשבר בסוריה: "הניצחון של בשאר אסד באל קוסיר הוא לא נקודת מפנה במלחמת האזרחים בסוריה, ואני לא מאמין שהוא במומנטום לנצח. הוא שולט רק ב-40% משטחה של סוריה. חיזבאללה מעורב בלחימה בסוריה וספג נפגעים רבים בקרבות, וככל שידוע לנו מדובר ביותר מאלף נפגעים. עלינו להיות מוכנים למלחמת אזרחים ארוכה עם עליות וירידות".

לפגישה קדמה טיסה שקיים השר יעלון במסוק-מטוס V-22, אותו אמורה ישראל לרכוש. במהלך הטיסה, שנמשכה כשעה, ישב השר יעלון בקוקפיט והאזין להסברי הטייסים. " הוא יקנה יכולת ייחודית לזרוע הארוכה של צה"ל", ציין השר.

הבחירות באירן - סיקור מלא:

אירן בוחרת: מי יירש את אחמדינג'אד?

לקראת פרידה: מה נזכור מנשיא אירן היוצא אחמדינג'אד?

הקרב על נשיאות אירן: קליבאף או רוחאני?

המדריך המלא לקראת הבחירות באירן

הכירו: המועמדים בבחירות לנשיאות אירן