ראש אמ"ן לשעבר אהרון זאבי-פרקש: "אסד עשוי להגיב תגובה חריפה"

על רקע הצהרת ארה"ב הלילה לפיה אסד עשה שימוש בנשק כימי נגד כוחות המורדים במדינה והדיווחים כי אובמה הורה על חימוש האופוזיציה בנשק, התריע ראש אמ"ן לשעבר האלוף במיל' אהרון זאבי-פרקש מפני ההתפתחויות בסוריה: "אם תהיה עוד תקיפה בשטחו, אסד עשוי להגיב בחריפות. עם זאת, הוא לא יפתח במלחמה"

אסד עשוי להגיב תגובה חריפה נגד ישראל: על רקע הצהרות ארה"ב מהלילה לפיהן הנשיא הסורי עשה שימוש בנשק כימי נגד המורדים והדיווחים בוושינגטון לפיהם בכוונת הנשיא אובמה לחמש את הכוחות הלוחמים באסד, מתריע ראש אמ"ן לשעבר תגובה אפשרית של אסד על כל תוקפנות נוספת בשטח סוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"במשך פעמיים או שלוש פגענו - על פי מקורות זרים - במשלוחי נשק בתוך שטח סוריה והסורים לא הגיבו. צריך להניח הנחת יסוד שלפיה אם נפעל שוב, אסד עלול להגיב בצורה חריפה. זה יכול להיות רקטות או טילי קרקע-קרקע", אמר האלוף במיל' אהרן זאבי-פרקש בראיון בתוכנית "העולם הבוקר" ברשת.

זאבי-פרקש טען כי הסבירות שאסד יגיב אחרי הפעמים שהבליג גבוהה, אך עם זאת הרגיע ואמר כי אין ביכולתו לפתוח במערכה כוללת נגד ישראל. "אסד לא ייצא למחלמה כוללת נגדנו", אמר.

"ישראל לא תוכל להשלים עם מדינת אל-קעידה בדרום סוריה"

זאבי-פרקש הוסיף כי בדרום סוריה הולכים ומתחזקים כוחות סונים קיצוניים המחוברים לאל-קעידה ומעוניינים בנפילת אסד. כוחות אלה פועלים בשמו של מי שעומד בראש האגון איימן אל-זוואהיירי, שהצהיר בשבוע שעבר שהמערכה בסוריה היא מבחן עליון לג'יהאד נגד ישראל ונגד ארה"ב וכי על השלטון השיעי-עלאווי של אסד להיעלם.

"ארגון אל-קעידה מעוניין בהקמת ישות מוסלמית סונית שנשלטת על ידו בדרום סוריה. ישראל לא תוכל להתעלם משינוי כזה בדרומה של סוריה. הכוחות האלה נמצאים ממזרח לקו רמת הגולן ופועלים בשירות ארגון הטרור הזה. אסד כבר לא שולט בשטחים האלה שנמצאים בידיהם".