הכירו: מדי הלחימה החדשים של היחידות המיוחדות

הניסוי עבר בהצלחה, ובצה"ל יחלו לחלק בקרוב ללוחמים ביחידות המיוחדות מדי לחימה שיותאמו למאפיינים היחידה שלהם. כך למשל לוחמי סיירת מטכ"ל יקבלו מדים שונים מאלה שיקבלו לוחמי יחידה מובחרת בנגב. וגם: מה הוחלט באשר למדי הב' החדשים?

מדים ליחידות המיוחדות (דובר צה"ל)

בצה"ל מכניסים בימים אלה ליחידות המיוחדות חליפות לחימה ייחודיות שמותאמות לפעילות אינטנסיבית. למעט הפעילויות המבצעיות והתרגילים, הלוחמים ימשיכו ללבוש את המדים הרגילים שלהם, איתם הם יוצאים הביתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המחשבה מאחורי המדים היא התאמה מירבית לסוג היחידה ומאפייניה. כך למשל, יחידה שפועלת בגזרה הדרומית תקבל מדים בצבא חאקי בהיר עם מאפיינים ייחודיים למזג האוויר ותנאי השטח. רכש ראשוני ניסיוני נכנס כבר למספר יחידות בשנת 2012 ונחל הצלחה.

דוגמה לאחד מסוגי המדים (דובר צה"ל)

במקביל, במחלקת הציוד הלוגיסטי של צה"ל עדיין עוסקים בסוגיית מדי הב' החדשים שנחשפו לפני כשנתיים וטרם חולקו לחיילים. לאחרונה הוחלט כי לא יהיו עליהם תגי שם כפי שרצו בתכנון המקורי וכי המכנס יהיה גבוה ואוורירי יותר.

החולצה בחוץ?

הסוגייה המשמעותית ביותר טרם הוכרעה: האם החולצה תהיה בתוך המכנס (כמו היום) או מחוצה לו. ההחלטה תתקבל על ידי הדרגים הבכירים בצה"ל, אך באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה מבקשים כי החולצה תהייה מחוץ למכנס, כמו בחטיבת הצנחנים.

מדי הב' החדשים. עוד ישתנו (דובר צה"ל)

רוב מוסכם של הלוחמים שעליהם נבדקו המדים אמרו כי הם מעדיפים מטעמי נוחות שהחולצה תהיה מחוץ למכנס. המדים החדשים יינתנו תחילה לאנשי הקבע ולאחר מכן יחולקו ללוחמים.